دوشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
enfa
خانه > اخبار > اخبار ویژه > ارزیابی اثرات زیست محیطی در معادن روباز سنگ های معدنی

ارزیابی اثرات زیست محیطی در معادن روباز سنگ های معدنی

مهندس بهروز یزدی مشاوربازرگانی خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان استان تهران :
موضوع اصلی و مهم در ارزیابی اثرات زیست محیطی در کلیه مشاغل و فعالیت ها، توسعه پایدار
می باشد . برقراری ارتباط و تعادل میان توسعه و محیط زیست وجود پارامتری به نام توسعه پایدار است که از سه اصل مهم محیط زیست ، اجتماع و اقتصاد تشکیل شده است .
هر سه پارامتر با یکدیگر مرتبط و عدم تعادل در هریک ازآنها موجب برهم خوردن تعادل در سایر بخش ها می شود. صنایع معدنی و معادن سنگ شکن ، معادن سیمان ،گچ وطلا و ذغال سنگ و … از موثرترین ابزارهای رشد اقتصادی و رفاه اجتماعی در بیشتر کشورها است . در عین حال آثار زیست محیطی از قبیل تاثیر برمنابع آب ، فرسایش خاک ، آلودگی هوا و … و همچنین تبلیغات اجتماعی و اقتصادی این فعالیت ها باعث شده تا توسعه پایدار وارد بخش هایی از معدن شود . توجه به توسعه پایدار در معادن سنگ شکن که موردتوجه این مقاله می باشد می تواند مشکلات زیست محیطی را دراین گونه معادن به حداقل برساند و آثار مثبتی را در زمینه های اقتصادی و اجتماعی ایجاد می نماید . در معادن سنگ شکن که مدرن و به روز شده هستند ، این شاخص ها موردتوجه قرار گرفته اندو استخراج و فرآوری مواد معدنی به گونه ای است که توسعه پایدار برقرار گشته و همین امر سبب آن شده تا کشورهای صنعتی از رفاه و ثروت بیشتری برخوردار باشند. از جمله فعالیت هایی که در این امر موجبات کاهش اثرات مخرب زیست محیطی و رونق اقتصادی بیشتر را فراهم می آورد :

برای مطالعه ادامه این مقاله و مقاله های دیگر به سایت زیر مراجعه کنید :

http://amscrusher.com/

QR code

همچنین ببینید

۲۹مرداد روز جهانی بشر دوستی مبارک

روز جهانی انسان دوستی در سال ۲۰۰۳ میلادی در حادثه بمب گذاری دفتر سازمان ملل …

{"slides_column":"17","slides_scroll":"1","dots":"true","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":"500","loop":"true","rtl":"true","speed":"3000","center_mode":"true"}