خانه > اخبار > اخبار خانه > رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان همدان: ارز تک نرخی تولید داخل را در مقابل محصولات خارجی رقابت پذیر می کند

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان همدان: ارز تک نرخی تولید داخل را در مقابل محصولات خارجی رقابت پذیر می کند

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: ارز ۴۲۰۰ تومانی که دولت به صنعتگران تخصیص داده موجب ایجاد رانت شده است، اما تک نرخی شدن ارز راه‌های رانت را از بین می‌برد.

«محمدرضا جعفری» در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با بیان اینکه نرخ ارز باید با توجه شرایط بازار تعیین شود، افزود: تک نرخی شدن ارز موجب افزایش رقابت پذیری تولیدکنندگان داخلی در مقابل محصولات خارجی می‌شود و واحدهایی که با قیمت تمام شده پایین‌تر و کیفیت مطلوب‌تر تولید می‌کنند در این رقابت پیروز می‌شوند.

جعفری با بیان اینکه در یک سال و نیم اخیر نرخ ارز پنج برابر شده است و این موضوع مشکلات نقدینگی واحدهای تولیدی را زیاد کرده، اظهار داشت: دولت باید برای رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی، واحدهای تولیدی را از پرداخت مالیات به مدت چهار تا هشت سال معاف کند و واحدهای صنعتی را موظف کند سودی که به دست می‌آورند برای توسعه تولید به طور مثال نوسازی ماشین آلات و غیره استفاده کنند.

وی در ادامه از اینکه دولت از طرفی قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی را ابلاغ می‌کند و از طرفی دیگر سازمان تأمین اجتماعی دستور دولت را اجرا نمی‌کند، انتقاد کرد.

به گفته این وی، سازمان تأمین اجتماعی برای ستاد تسهیل و کارگروه اقتصاد مقاومتی توقف حسابرسی را اجرا نمی‌کند و می‌گوید در قانون به صراحت عطف به ما سبق نیامده است، بنابراین هر چه خودشان بخواهند حساب می‌کنند و به صنعتگران اجازه دفاع داده نمی‌شود.

وی با اشاره به این موضوع که مردم ایران بر روی کالای ایرانی غیرت دارند، خواستار آن شد تا صنعتگران کالای با کیفیت بالا و با بسته بندی مناسب تولید کنند.

QR code

همچنین ببینید

پیام تبریک رئیس هیات امناء خانه صنعت ،معدن و تجارت جوانان ایران به مناسبت روز ملی صنعت و معدن

سید علی صدری در این پیام آورده است: دهم تیرماه روز ملی صنعت و معدن …