خانه > اخبار > اخبار خانه > نایب رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران:مواد ضد عفونی کننده در ۳۶۴ واحد تولیدی خراسان رضوی توزیع می شود

نایب رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران:مواد ضد عفونی کننده در ۳۶۴ واحد تولیدی خراسان رضوی توزیع می شود

«حسن حسینی» نایب رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در مشهد ضمن تبریک ولادت حضرت علی (ع) و گرامیداشت روز پدر با تشریح اقدامات ستاد ضد کرونایی خانه صنعت، معدن و تجارت استان گفت: پس از اعلام رسمی انتشار ویروس کرونا به منظور پیشگیری و صیانت از واحدهای تولیدی که از مراکز حساس اقتصادی به شمار می‌آید، ستادی به این منظور در خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی تشکیل شد.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: این ستاد با رصد و پایش نیازهای واحدهای تولیدی، پیشنهادات خود را به استاندار خراسان رضوی و سایر مسئولان ذیربط اعلام و خوشبختانه با همکاری نهادهای مسئول اقدامات لازم تاکنون انجام شده است.

وی با بیان اینکه مواد ضدعفونی‌کننده در اختیار تمامی واحدهای صنعتی استان قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: در اولین اقدام ضربتی مواد ضدعفونی‌کننده توسط خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در میان ۱۲۴ شرکت توزیع گردید و همزمان اقدامات آموزشی انجام و دستورالعمل‌های بهداشتی از طریق ابزار های اطلاع‌رسانی روابط عمومی در اختیار واحدهای تولیدی قرار گرفت.

حسینی همچنین بزرگترین اقدام لجستیکی ضد کرونایی خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در مرحله دوم توزیع مواد ضدعفونی‌کننده خبر داد و تصریح کرد: با عنایت به نیاز مبرم واحدهای تولیدی استان با همکاری دستگاه‌های اجرایی به‌ ویژه استاندار خراسان رضوی، دومین مرحله توزیع مواد ضدعفونی‌کننده میان اعضای این تشکل و نیز اعضای انجمن‌های صنایع همگن استان آغاز شده است و در این مرحله واحدهای تولیدی بیشتری زیر پوشش قرار می‌گیرند.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی تاکید کرد: در مجموع تا امروز شنبه ۱۷ اسفند ما ۹۸، تعداد ۳۶۴ واحد تولیدی زیر پوشش این اقدام قرار گرفته و کار توزیع مواد ضد‌عفونی‌کننده همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: در این طرح علاوه بر واحدهای تولیدی نهادهای همکار همچون گمرک، شورای هماهنگی بانک‌ها و واحدهای تولیدی عضو خانه صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌ها نیز تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

حسینی ضمن قدردانی از تلاش‌ها و کوشش‌های کادر پزشکی مراکز درمانی در این روزهای خاص، گفت: در این ایام پرسنل واحدها و تشکل‌های صنعتی استان حتی در روزهای تعطیل هم مشغول به کار هستند تا به مسئولیت‌های اجتماعی خود عمل نماید.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به ضرورت تامین سلامت کارگران شریف واحدهای تولیدی، خواستار توجه بیشتر و برنامه‌ریزی فوری متولیان حوزه بهداشت در این بخش شد و افزود: از مدیران واحدهای تولیدی می‌خواهیم که دستورالعمل‌های بهداشتی را در راس فعالیت‌های کاری خود قرار دهند و اجازه ورود کوچکترین روزنه‌ها و آلودگی‌ها را ندهند.

پایان پیام/

QR code

همچنین ببینید

اقتصاد رها شده و شخص رئیس جمهور مسئول است/ دولت با “بازی تفکیک وزارت صمت” وقت را تلف کرد

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اعلام اینکه اقتصاد به حال خود رها شده …