خانه > اخبار > اخبار ویژه > طرح های اولویت دار ایمیدرو تکمیل می شود

طرح های اولویت دار ایمیدرو تکمیل می شود

سرپرست هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: این سازمان باید روی پروژه های اولویت دار و با نرخ بالای بازگشت سرمایه تمرکز و آنها را تکمیل کند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «جمشید ملارحمان» در نخستین نشست خود با معاونان و مدیران ایمیدرو افزود: برای برون رفت از چالش تامین منابع، باید از ظرفیت ستاد اقتصاد مقاومتی بهره گرفت زیرا مصوبه های این ستاد حکم قانون را دارد.
وی با تاکید بر نقش حیاتی بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور در سازمان های توسعه ای گفت: همکاری با کمیسیون های تخصصی مجلس و سایر نهادهای مرتبط به منظور هموارسازی رسالت توسعه ای سازمان، می تواند گره گشای برخی از موانع فعلی و بروکراسی حاکم بر کشور باشد.
ملارحمان به ابلاغیه جدید مبنی بر خارج شدن شرکت های زیرمجموعه ایمیدرو از شمول قانون رفع موانع تولید اشاره کرد و اظهار داشت: این امر به معنای اعمال بوروکراسی سنگین در مسیر توسعه است و شرکت ها را در انجام وظایف خود با محدودیت های بسیاری مواجه می کند.
وی در عین حال به تحولات اخیر و محدودیت های خارجی اشاره و خاطر نشان کرد: نقشه راه معدن و صنایع معدنی، سندی بالادستی در توسعه این حوزه است، اما در شرایط فعلی تحریم باید برخی موارد آن بازنگری شود تا شرایط مناسب تری برای توسعه این بخش فراهم شود.
وی ادامه داد: راه های متنوعی برای تامین منابع مالی طرح ها و اجرای زیربناها وجود دارد که از آن جمله تهاتر بدهی ها با مطالبات ایمیدرو، استفاده از منابع مالی صندوق توسعه ملی و همچنین کاهش طرح های تملک دارایی است.
«اردشیر سعدمحمدی» معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو نیز در این جلسه اظهار داشت: با توجه به محدودیت های اعمال شده در تامین منابع مالی خارجی، باید نسبت به شروع پروژه های جدید به دلیل کمبود منابع مالی با احتیاط برخورد کرد و پس از مشخص شدن منابع آن، کار جدیدی اجرایی شود.

QR code

همچنین ببینید

یادداشت عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران/ آسمان اقتصاد ایران در همه جا یکرنگ نیست

سایه پدیده‌ای به نام «رانت و انحصار» بخش‌های مختلف خرد و کلان اقتصادی را در …