خانه > اخبار > اخبار ویژه > پرداخت ۷۷۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در گلستان

پرداخت ۷۷۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در گلستان

رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت گلستان گفت : از محل اعتبارات سال ۹۷ تسهیلات طرح رونق تولید ، تاکنون ۷۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی استان گلستان پرداخت شده است .

به گزارش شاتا حسین طلوعیان گفت : در سال ۹۷ تعداد ۱۹۵ واحد تولیدی استان موفق به دریافت ۷۷۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید شدند که این مبلغ ۹.۲۳ درصد از کل تسهیلات پرداخت شده کشور از محل این طرح است .

وی افزود : پرداخت این حجم از تسهیلات به واحدهای تولیدی در مقایسه با سهم استان از منابع بانکی کشور موفقیت بزرگی برای استان گلستان می باشد .

طلوعیان با بیان این که اعتبارات ابلاغی تسهیلات رونق تولید در سال ۹۷ هنوز به پایان نرسیده ، اظهار کرد : در سال گذشته با پرداخت مستقیم بانکها به واحدهای تولیدی استان ، در مجموع ۱۶۱۱ میلیارد تومان تسهیلات به این واحدها پرداخت گردید که ۶.۱۲ درصد کل پرداختی های کشور به واحدهای تولیدی بوده است .

وی گفت : در سال ۱۳۹۵ با شروع طرح رونق تولید در کشور سهمیه در نظر گرفته شده از محل این طرح برای استان ۴۲۲ میلیارد تومان تسهیلات بود که استان موفق به جذب و پرداخت ۷۳۹ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان شد و در نهایت رتبه دهم کشور را کسب نمود .

طلوعیان افزود : در سال ۱۳۹۶ و پس از عملکرد موفق استان در سال قبل از آن ۷۶۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید برای استان گلستان در نظر گرفته شد که با تلاش اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان موفق شدیم ۹۵۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل این طرح به واحدهای تولیدی استان پرداخت نمائیم که رتبه پنجم کشوری را کسب کردیم .

به گفته وی ، در سال گذشته سهمیه در نظر گرفته شده برای استان از محل اجرای این طرح ۱۱۰۰ میلیارد تومان بود که تا کنون موفق شده ایم ۱۶۱۱ میلیارد تومان تسهیلات این طرح را در اختیار واحدهای تولیدی استان قرار دهیم و در جایگاه سوم کشور قرار داریم

QR code

همچنین ببینید

واردات خودروهای هیبریدی، پشت چراغ قرمز محدودیت‌های ارزی

تهران – ایرنا – با آلودگی هوای پایتخت و سایر کلانشهرها، بار دیگر موضوع واردات …