سه شنبه , ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
enfa
خانه > اخبار > اخبار ویژه > گاز از زیر بستر دریا به جزیره شیف بوشهر انتقال یافت

گاز از زیر بستر دریا به جزیره شیف بوشهر انتقال یافت

همزمان با سفر استانی رئیس جمهوری به بوشهر، پروژه گاز رسانی به جزیره شیف با عبور خط لوله از بستر دریا به روش «اچ دی دی» (HDD) که برای نخستین بار در صنعت گاز کشور اجرا شده امروز (یکشنبه) توسط دکتر روحانی از طریق ارتباط ویدیو کنفرانس بهره برداری می شود.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سعید مومنی، مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: افزون بر گازرسانی به جزیره شیف استان بوشهر، طرح گاز رسانی به کمپ صدف و مروارید نیروگاه اتمی بوشهر نیز به بهره برداری خواهد رسید.
وی هزینه گازرسانی به پروژه های یاد شده را حدود ۱۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با بهره برداری از این طرح ها ۱۸۰۰ خانوار از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.
مومنی طول خط لوله انتقال گاز به جزیره شیف را ۲.۵ کیلومتر اعلام کرد و گفت: برای گازرسانی به این جزیره و کمپ صدف و مروارید نیروگاه اتمی استان بوشهر، ۲۱ کیلومتر خط تغذیه، بیش از ۲۵ کیلومتر شبکه به همراه یک ایستگاه TBS نیز در مدت هفت ماه ساخته و آماده بهره برداری شده است.
شیف جزیره ‌ای ماسه ‌ای در شمال بندر بوشهر در منتهی الیه تالاب حله است که از به هم پیوستن آب رودخانه شاپور و دالکی به وجود آمده و در ۶ کیلومتری شمال بندر بوشهر واقع است.
این جزیره از سال ۱۳۸۸ با احداث جاده از جزیره صدرا به خشکی راه دارد.

QR code

همچنین ببینید

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۳/۲۸

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۶ سنت معادل ۰.۳ درصد کاهش به ۶۰ …

{"slides_column":"17","slides_scroll":"1","dots":"true","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":"500","loop":"true","rtl":"true","speed":"3000","center_mode":"true"}