خانه > اخبار > اخبار ویژه > ۳۲۷ میلیون دلار کالای غیرنفتی از استان مرکزی به ۶۳ کشورجهان صادر شد

۳۲۷ میلیون دلار کالای غیرنفتی از استان مرکزی به ۶۳ کشورجهان صادر شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ۳۲۷ میلیون دلار کالای غیرنفتی به وزن ۵۶۰ هزار تن از استان مرکزی به ۶۳ کشورجهان صادر شد.

به گزارش شاتا ، محمدرضا حاجی پور، ضمن اعلام این خبر افزود: ثبت و صدور اظهارنامه استان امسال هفت درصد رشد داشته که نشان دهنده بهبود روند صادرات استان است که در چهار ماهه ابتدایی سالجاری ۳۲۷ میلیون دلار کالای غیرنفتی به وزن ۵۶۰ هزار تن از استان مرکزی به ۶۳ کشورجهان صادر شد.

وی درادامه افزود: عمده کالاهای صادرشده شامل فرآورده های پتروشیمی ، شمش آلومینیوم ، پسته، آبمیوه ها، مواد شیمیایی ، انواع شیشه ،مصنوعات ریخته گری ، الیاف پلی استر ، گوشت احشاء خوراکی ، گل و گیاه بوده است .

حاجی پور خاطر نشان کرد: انتظار می رود در سایه برنامه های هدفمند و نظارت اصولی آمار صادرات استان در ایام باقی مانده از سال رشد بیشتری داشته باشد اما شاخص صادرات چهارماه امسال نیز مطلوب است.

رئیس سازمان صمت استان مرکزی از صادرکنندگان خواست که نسبت به بازگشت ارز صادراتی توجه ویژه ای داشته و دراین خصوص گفت: صادرکنندگان استان باید نسبت به بازگشت ارز صادراتی اهتمام جدی داشته باشند و این مهم باید با استمرار پیگیری ها و سیاست های تشویقی و مشارکتی محقق شود.

وی اظهار داشت: هدف از برگزاری نمایشگاه های داخلی و خارجی باید در راستای تقویت صادرات و عرضه رقابتی کالاها باشد و از فرصت های پیش رو بهترین بهره در بهبود مناسبات تجارت برده شود. برگزاری نمایشگاه ها علاوه بر رونق اقتصادی و ورود و خروج هیات های تجاری منجر به تقویت نشاط و امید در جامعه می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: نمایشگاه بین المللی سنگ محلات ۱۶ تا ۱۹ شهریورماه جاری در نیم ور محلات با حضور ۴۰۰ شرکت داخلی و خارجی برگزار می شود.

حاجی پور افزود: این نمایشگاه در فضایی به وسعت ۱۰ هزار مترمربع برگزاری می شود و درحاشیه آن دوره های آموزشی فرآوری سنگ با حضور استادان خارجی دایر خواهد بود.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: ۲۶شهریورماه هیات تجاری از استان مرکزی به کشور غنا اعزام می شود تا برای سرمایه گذاری ظرفیت های این کشور را مورد ارزیابی قرار دهد

QR code

همچنین ببینید

واردات خودروهای هیبریدی، پشت چراغ قرمز محدودیت‌های ارزی

تهران – ایرنا – با آلودگی هوای پایتخت و سایر کلانشهرها، بار دیگر موضوع واردات …