چهارشنبه , ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
faen
خانه > اخبار > اخبار ویژه > نرخ تعادلی دستمزد در بازار کار

نرخ تعادلی دستمزد در بازار کار

مهر : وزیر اقتصاد با بیان اینکه حداقل دستمزد کارگران باید پرکننده شکاف میان قدرت خرید و هزینه‌هایشان باشد در اظهارنظری نوشت: کارفرمایان هم باید بتوانند از عهده پرداخت افزایش دستمزد برآیند.
مسعود کرباسیان در روز گذشته، در نشست شورای عالی کار با دستور کار تعیین دستمزد ۹۷ در کنار علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت حضور داشت، در اظهار نظری نوشت: تعیین حداقل دستمزد کارگران باید در شأن این گروه عظیم، زحمتکش و مؤثر اقتصاد ایران و پرکننده شکاف میان قدرت خرید و هزینه‌هایشان باشد. همچنین کارآفرینان و کارفرمایان هم در بخش خصوصی باید بتوانند متناسب با هزینه‌های جاری‌شان، از عهده پرداخت میزان افزایش دستمزدها برآیند.

در ادامه پیام وزیر اقتصاد آمده است: هدف دولت تعادل‌بخشی به چرخه اقتصادی با محوریت افزایش قدرت خرید کارگران و توجه همزمان به مشکلات کارفرمایان برای ادامه تولید است. سالی که با رشد اقتصادی مثبت به پایان می‌رسد، باید نویدبخش رشد باتداوم باشد. اقتصاد مقاومتی، اقتصاد امن و اقتصاد توسعه‌محور، یعنی حرکت در مسیری که کارگر و کارفرما در آن با رضایت کار کنند. وی در پایان اعلام کرد: رضایت شرط پیشرفت کشور و افزایش بهره‌وری است. ‌بهره‌وری بالا چاره‌ حل بسیاری از مشکلات است و این مهم زمانی حاصل می‌شود که در کار «رضایتمندی» باشد. روز گذشته، نهمین نشست شورای عالی کار که مسوول تعیین دستمزد سالانه کارگران است با حضور شرکای اجتماعی در حالی برگزار شد که به دلیل اختلاف نظر بین نمایندگان کارگری و کارفرمایی مقرر شد این نشست به جلسه بعدی برای تعیین تکلیف دستمزد سال ۹۷ موکول شود.

QR code

همچنین ببینید

رشد تعرفه واردات در عراق، صادرات محصولات غذایی ایران را کند کرد

تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی اتاق بازرگانی تهران گفت: افزایش تعرفه …

{"slides_column":"17","slides_scroll":"1","dots":"true","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":"500","loop":"true","rtl":"true","speed":"3000","center_mode":"true"}