سه شنبه , ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
enfa
خانه > اخبار > اخبار خانه > دوازدهمین جشنواره ملی تولیدکنندگان و مدیران جوان ۱۹ آذر برگزار می‌شود

دوازدهمین جشنواره ملی تولیدکنندگان و مدیران جوان ۱۹ آذر برگزار می‌شود

دبیر جشنواره ملی تولیدکنندگان و مدیران جوان، گفت: دوازدهمین جشنواره ملی تولیدکنندگان و مدیران جوان با حضور ۱۳ وزیر صنعت در ادوار مختلف نوزدهم آذرماه برگزار خواهد شد.

دوازدهمین جشنواره تولیدکنندگان ملی ۱۹ آذر برگزار می‌شودبه گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، علی صدری دبیر جشنواره ملی تولیدکنندگان و مدیران جوان و دهمین دوره معرفی چهره‌های ماندگار صنعت، معدن و تجارت ایران اظهار کرد: خانه صنعت و معدن جوانان از سال ۸۲ کلید خورد و یکی از برنامه‌ها که از اصلی‌ترین رسالت خود دانست، حمایت از تولیدکنندگان ملی بود.

وی تأکید کرد: دوازدهمین جشنواره تولیدکنندگان ملی با حضور ۱۳ وزیر صنعت در ادوار مختلف نوزدهم آذرماه برگزار خواهد شد.

صدری گفت: یکی از مهم‌ترین ارزش‌ها کرامت انسانی و توسعه انسانی در کشور‌های توسعه یافته است.

دبیر جشنواره ملی تولیدکنندگان و مدیران جوان افزود: در کشور ما که کشور جوانی است داشتن نسل جوان یک فرصت بسیار مناسب و خوب است.

صدری اظهار کرد: یکی از فلسفه‌های این جشنواره شناسایی نیرو‌های جوان در این حوزه است.

وی افزود: طبق نظام نامه این نهاد، شورای سیاست‌گذاری تعیین شده که شامل نماینده دولت و بخش خصوصی است.

دبیر جشنواره ملی تولیدکنندگان و مدیران جوان گفت: از اردیبهشت ماه فراخوان این جشنواره به سراسر کشور ارسال و تا ۳۰ آبان ماه مهلت تعیین شد که ۶۳۰ واحد پاسخ دریافت و از این بین ۳۷ برگزیده شدند.

وی افزود: یکی از شاخص‌های بررسی نسبت تولید منتهی به سال ۹۶ نسبت به سال قبل آن خواهد بود. آثار در چند شاخصه که عبارتند از: رشد اشتغال، میزان اشتغال موجود، نسبت صادرات و میزان آن، ابتکار و خلاقیت، ایجاد بانک‌های اطلاعاتی، واحد تحقیق و توسعه، میزان پرسنل تحقیق، آزمایشگاه، طراحی‌های جدید، توسعه و افزایش خط تولید، تعمیرات و بازسازی، تولید محصول جدید، کاهش مصرف انرژی، نظام مشارکتی، ورزش و تیم‌های ورزشی، حضور در NGOها و همچنین شاخص مهم استاندارد‌ها بررسی شده‌اند.

صدری گفت: درخصوص صحت اطلاعات یک مجتمع و بنگاه صنعتی، به مراکز معتبر مراجعه کرده و موارد را صحت سنجی کردیم.

قانون بخشودگی جرائم کارافرینان صنعتگران در راه است

وی افزود:شهرک های صنعتی رشد بسزایی کرده اند و این بیانگر فرایند مثبت آن هاست.هیچ فاصله ای بین ما و خانه صنعت ایران وجود ندارد و ما فقط ساختمانمان را جدا کرده ایم.

بر اساس این گزارش امیدوار تجریش دبیر جشنواره تولیدکنندگان ملی نیز در ادامه تصریح کرد: ما یک تشکل و نماینده از بخش خصوصی برای برقراری ارتباط با مسئولین هستیم، در تلاشیم تا بتوانیم قانونی را مصوب کنیم که جرایم و معوقات بانکی را حذف کنیم تا صنعتگر کمتر آسیب بپذیرد.

وی بیان کرد:بانک مرکزی با این موضوع موافق بوده و در حال تلاش برای تصویب در مجلس و دولت هستند،

دبیر جشنواره تولیدکنندگان ملی ابراز کرد: اما به صنعتگران جوانی برخی تسهیلاتی را ارایه کرده ایم که برای احداث کارگاه زمین را با ۱۰ درصد تخفیف بفروشیم و اگر بتواند طرح مورد نظر را زودتر از موعد تمام کند ۱۰ درصد هم به قیمت کل زمین خواهیم داشت.

امیدوار تجریشی تشریح کرد: سال های گذشته تفاهم نامه ای با دانشگاه آزاد امضا شده که منجر شد تا بتوانیم از طرح ها و ایده های خلاقانه های دانشجویان استفاده کنیم.

QR code

همچنین ببینید

برنامه‌های دانشگاه امیرکبیر برای توسعه ارتباط با صنعت

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به برنامه‌های این دانشگاه برای توسعه ارتباط با صنعت، …

{"slides_column":"17","slides_scroll":"1","dots":"true","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":"500","loop":"true","rtl":"true","speed":"3000","center_mode":"true"}