سه شنبه , ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
enfa
خانه > اخبار > اخبار خانه > رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران: در بودجه سال ٩٨ به وخامت اوضاع تولید توجه نشده است

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران: در بودجه سال ٩٨ به وخامت اوضاع تولید توجه نشده است

به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان سید عبدالوهاب سهل آبادی با بیان اینکه مشاوران و نمایندگان اتاق در هیات های حل اختلاف مالیاتی، حقوقی، تامین اجتماعی و کارتاکنون خدمات ارزنده ای به اعضاء ارایه نموده اند، گفت: این افراد در زمینه حل مشکلات فعالان اقتصادی از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و به حفظ منافع مردم پرداختهاند.
وی با ابراز خرسندی از تعامل مناسب میان اتاق بازرگانی، خانه صنعت و معدن، کانون کارفرمایان، اتاق اصناف و اتاق تعاون،هدف از برگزاری این نشست را کمک به تسهیل امور مربوط به کار و تولید عنوان و تصریح کرد: در این راستا مدیران دستگاه های مرتبط نیز همکاری خوبی با اتاق داشته اند. رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: متاسفانه وضعیت کار و تولید در کشور نامناسب است و به دلیل مشکلات مربوط به تامین ارز، امور گمرکی و تامین مواد اولیه ، کارفرمایان موفق به انجام تعهدات خود در قبال کارگران نشده و این امر نرخ بیکاری را افزایش داده است.
وی بی نظمی های سال جاری در زمینه امور گمرکی و ارزی را مسبب ایجاد مشکلات عدیده در صادرات و واردات دانست و وظیفه سه تشکل های اقتصادی را کاهش حجم مشکلات از طریق بهره مندی از مشاورین مجرب عنوان کرد.
سهل آبادی تاکید نمود: در جنگ اقتصادی امروز لازم است با تولیدکنندگان و صادرکنندگان که رزمندگان و فرماندهان جبهه اقتصادی کشور هستند برخورد مناسب تری صورت گیرد و در این راستا ما به منظور رفع دیون معوق بانکی واحدهای تولیدی مذاکراتی با وزیر صنعت داشته و به دنبال اتخاذ راهکاری عملی می باشیم.
وی در ادامه تحریم های اعمال شده آمریکا علیه ایران را غیرقانونی دانست و تاکید کرد: امید است که با همکاری و علم به قوانین موجود، حجم فشارهای موجود را کاهش دهیم. وی ضمن انتقاد از بودجه سال آتی دولت افزود: عمده بودجه سال ٩٨ بر مبنای مالیات بسته شده که این امر با توجه به وخامت اوضاع کسب و کار کشور مطلوب نیست.

QR code

همچنین ببینید

برنامه‌های دانشگاه امیرکبیر برای توسعه ارتباط با صنعت

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به برنامه‌های این دانشگاه برای توسعه ارتباط با صنعت، …

{"slides_column":"17","slides_scroll":"1","dots":"true","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":"500","loop":"true","rtl":"true","speed":"3000","center_mode":"true"}