شنبه , ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
enfa
خانه > اخبار > اخبار خانه > عملکرد مردم در بهبود شرایط اقتصادی موثر است

عملکرد مردم در بهبود شرایط اقتصادی موثر است

عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: باید بپذیریم نحوه واکنش مردم و نهادهای مربوط، در شرایط بحران و نیز بهبود شرایط اقتصادی آحاد جامعه تاثیرگذار است.

 

آرمان خالقی روز شنبه در حاشیه شرکت در نشست هم اندیشی برگزاری اجلاس سراسری خانه صنعت، معدن و تجارت در سمنان گفت و گو با ایرنا افزود: باید از تحریم های گذشته به عنوان تجربه ای برای مقابله و عبور از تحریم های اقتصادی آینده ایالات متحده آمریکا استفاده و در این مورد برنامه ریزی کرد.
وی اظهار داشت: دولت هم اکنون باید برای ثبات قیمت ارز در بازار اقتصادی کشور گام بردارد و به نظر می رسد قیمت ۹ هزار تومان به ازای یک دلار معقول باشد.
خالقی اضافه کرد: اگر اقدام غیرعقلانی در بحث ثبات نرخ ارز در کشور انجام شود وضعیت کشور به بیراهه می رود و جزیی ترین برنامه دولت در این بخش در معیشت آحاد جامعه تاثیرگذار است.
قائم مقام دبیرکل و عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران تصریح کرد: موج جدید تحریم های اقتصادی آمریکا از ۱۳ آبان سال جاری شروع می شود و باید دولت از اکنون با اتخاذ برنامه های راهبردی برای مقابله با این مشکلات اقتصادی تلاش کند.
خالقی گفت: اکنون در آمریکا اتاقی برای افزایش فشار اقتصادی بر ملت ایران تشکیل شده است و جای دارد در ایران نیز اتاقی برای مقابله با این تحریم ها طراحی شود.
قائم مقام دبیرکل و عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: اراده آمریکا برای فلج کردن اقتصاد ایران است و باید با مدیریت و اتخاذ برنامه های جامع از این بحران به سلامت عبور کنیم.
وی با اشاره به این که برای مقابله با تحریم های آمریکا و ثبات در بازار در کشور، برنامه جامع و مشخصی باید وجود داشته باشد گفت: در سال جاری کشور شرایط اقتصادی تلخی را پشت سرگذاشت که همه مسئولان نهادهای اجرایی و فعالان اقتصادی باید از این شرایط درس بگیرند.
قائم مقام دبیرکل و عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران برای شرکت در نشست هم اندیشی به منظور برگزاری اجلاس سراسری خانه صنعت، معدن و تجارت ایران که در اوایل ماه آبان سال جاری در سمنان برگزار می شود به این استان سفر کرده است.

QR code

همچنین ببینید

۷۰۰میلیارد ریال به کشاورزان سیل زده چهار استان پرداخت شد

اهواز – ایرنا – قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی ایران گفت: ۷۰۰میلیارد ریال غرامت در …

{"slides_column":"17","slides_scroll":"1","dots":"true","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":"500","loop":"true","rtl":"true","speed":"3000","center_mode":"true"}