چهارشنبه , ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
enfa
خانه > اخبار > اخبار ویژه > تدوین بسته تولید و اشتغال/ اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغال

تدوین بسته تولید و اشتغال/ اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغال

وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت گفت: تا آخر سال جاری ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی از محل تبصره ۱۸ بودجه در اختیار داریم.

به گزارش ایسنا، رضا رحمانی در جریان سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان سمنان ضمن بازدید از واحد تولیدی سیم و کابل مغان در شهرک صنعتی شاهرود با اشاره به دیدار اخیر خود با مقام معظم رهبری افزود: “ایشان تاکید کردند تولید داخلی جدی گرفته شود” و رییس جمهور هم بر این امر تاکید دارند و مداوم پیگیری می‌کنند و بنده نیز در این زمینه از روسای سازمانها انتظار دارم توجه به تولید ملی را تکلیف بدانند چرا که حفظ و توسعه تولید موجود به معنای حفظ اشتغال موجود است.

وی با اشاره به نهایی شدن لایحه بودجه سال ۹۸ در دولت افزود: در سازمان مدیریت و برنامه ریزی، بسته تولید و اشتغال را تدوین کردیم و در بودجه گنجاندیم و دولت نیز با وجود تاکید بر صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری بر بودجه تولید و اشتغال تاکید ویژه دارد و منابعی اختصاص داده است.

رحمانی در ادامه تصریح کرد : الان نمی پذیرم که واحد فعالی سرمایه در گردش نداشته باشد و در این زمینه بانکها باید همکاری کنند و منابع باید در تولید سرمایه گذاری شود.

به گفته وزیر صنعت، منابع تبصره ۱۸ به پروژه های نیمه تمام بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی، طرح رونق تولید، نوسازی و بازسازی صنایع و تامین سرمایه در گردش اختصاص می یابد و در این تبصره حتی یارانه هم پیش بینی شده است.

شرکت سیم و کابل مغان با سرمایه گذاری حدود ۱۴۹۰ میلیارد ریال و با ظرفیت تولید سالانه ۴۳ هزار تن انواع کابل آلومینیومی، انواع سیم متولی روکشدار انواع سیم حرارتی و نسوز سیم و کابل برق افشان و کابلهای انتقال برق را دارد که زمینه اشتغال حدود ۴۰۰ نفر را فراهم کرده است.

به گزارش ایسنا، ۱۳ طرح صنعتی و معدنی و زیربنایی درشهرک‌های صنعتی استان سمنان با سرمایه‌گذاری ریالی بیش از ۳۹۰۰ میلیارد ریال و ارزی ۵۷ میلیون یورو و اشتغالزایی هزار و ۵۰۰ نفری افتتاح و کلنگ زنی شد.

در سفر کاروان دولت تدبیر وامید به استان سمنان، بهره برداری از طرح توسعه شرکت چوب تراشه نقطه سمنان با ظرفیت تولید سالانه ۹۶ هزار مترمکعب تخته فیبر خام و سرمایه گذاری ریالی ۹۵۰ میلیارد ریال و ارزی ۱۵ میلیون یورو با زمینه ایحاد اشتغال برای حدود ۳۱۰ نفر با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت،معدن وتجارت راه اندازی شد.

فاز اول تولید شمش شرکت فولاد شاهرود با سرمایه‌گذاری بیش از ۲۷۵ میلیارد ریال و ظرفیت تولید ۱۰۰ هزارتنی نیز از پروژه های صنعتی در استان سمنان بود که از سوی وزیر صنعت راه اندازی شد. با آغاز به کار این واحد تولیدی حدود ۱۵۰ نفر مشغول به کار خواهند شد.

در این سفر همچنین عملیات اجرایی فاز دوم این واحد صنعتی با پیش بینی سرمایه‌گذاری ۸۱۰ میلیارد ریالی و ۹ میلیون یورویی و ظرفیت تولید۲۰۰ هزارتنی و اشتغالزایی ۲۴۰ نفری نیز آغاز شد.

عملیات اجرایی طرح ذوب آهن شاهرود نیز با پیش بینی سرمایه گذاری ثابت ۵۶۰میلیارد ریال (۴۰۰میلیارد ریال و ۲ میلیون یورو) و ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار تن و اشتغال ۱۹۰ نفری نیز از دیگر طرح هایی بود که با حضور رضا رحمانی کلنگ زنی شد.

در روز اول سفر رییس جمهوری به این استان همچنین افتتاح واحد تولیدی صنعت پتاس آسیا در شهرستان گرمسار با ظرفیت تولید سالانه ۱۴۰ هزار تن سولفات پتاسیم و اسید کلریدریک و با سرمایه گذاری ۱۵۳ میلیارد ریال از دیگر طرح های قابل افتتاح بود که با بهره برداری از این مجموعه زمینه اشتغال حدود ۱۰۰ نفر در استان فراهم خواهد شد.

فاز نخست شرکت داروسازی فاتک شیمی پارس سمنان نیز با حضور دکتر روحانی افتتاح شد. این واحد تولیدی با سرمایه گذاری ریالی بالغ بر ۵۳۰ میلیارد ریال و ارزی ۱۳ میلیون یورو ظرفیت تولید ۱۶۰ میلیون عدد کپسول و ۶۰۰ میلیون عدد قرص را دارد و برای ۱۱۰ نفر فرصت شغلی ایجاد می‌کند.

همچنین در سفر رییس جمهور و اعضای هیات دولت به استان واحد تولیدی سرما گستر قومس با سرمایه گذاری ۶۹ میلیارد ریال و اشتغالزایی حدود ۲۰ نفر به بهره برداری رسید که در زمینه تولید سیستم تهویه مطبوع خودرو فعالیت خواهد کرد.

عملیات اجرایی هشت طرح صنعتی و معدنی در سطح استان آغاز و کلنگ زنی شد که برای راه اندازی این تعداد طرح بالغ بر ۱۹۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری پیش بینی شده است و با بهره برداری کامل این طرح ها زمینه اشتغال حدود ۷۷۰ نفر در استان فراهم خواهد شد.

آغاز عملیات اجرایی تولید کاغذ حرارتی شرکت پارسیان کاغذ، تولید کاغذ از کربنات کلسیم در مهدیشهر، شروع عملیات اجرایی نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی منطقه ویژه اقتصادی سمنان، طرح تولید لوله فولادی شرکت آریابد نوین در منطقه ویژه اقتصادی سمنان، طرح تولید و بسته بندی محصولات غذایی در گرمسار و آغاز عملیات اجرایی احداث ناحیه صنعتی کالپوش از جمله برنامه‌ها و طرح‌های کلنگ زنی در استان بود.

QR code

همچنین ببینید

سرمایه‌گذاری مردم در بخش مسکن برای حفظ سرمایه است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مسکن مهر یکی از طرح‌های موفق بوده است. …

{"slides_column":"17","slides_scroll":"1","dots":"true","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":"500","loop":"true","rtl":"true","speed":"3000","center_mode":"true"}