یکشنبه , ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
enfa
خانه > اخبار > اخبار ویژه > حفظ وضع موجود تولید و بازار اولویت نخست این وزارتخانه است

حفظ وضع موجود تولید و بازار اولویت نخست این وزارتخانه است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه هیچ محدودیتی در زمینه صادرات کالا از کشور وجود ندارد گفت: اولویت نخست این وزارتخانه حفظ وضع موجود تولید و بازار است.

به گزارش ایرنا، رضا رحمانی سه شنبه شب در نشست بررسی مسائل و مشکلات سیستان و بلوچستان با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و هیات همراه، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، استاندار، نمایندگان مجلس، مدیران و مسئولان، معتمدان و نخبگان این استان در تالار فردوسی زاهدان اظهار داشت: بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب حفظ وضع موجود تولید کشور کار جهادی محسوب می شود که نیاز به ابلاغیه و بخشنامه ندارد.
وی تاکید کرد: این مهم وظیفه و اولویت نخست همه مسئولان است که باید برای آن تصمیم جدی بگیرند.
وزیر صمت با اشاره به تصمیمات دولت در حوزه تولید گفت: واردات قطعات اولیه تولید بدون ثبت سفارش انجام می شود و آزاد است که این موضوع می تواند کمک به تولید باشد.
رحمانی با اشاره به اهمیت صادرات گفت: جمهوری اسلامی ایران با ۱۵ کشور همسایه مرز آبی و خاکی دارد که هریک از این کشورها میزان قابل توجهی واردات دارند که سهم ایران تنها ۲.۱ دهم درصد است.
وی تاکید کرد: از آنجایی که سهم ایران از واردات سالانه ۶۰ میلیارد دلاری پاکستان تنها حدود یک میلیارد دلار است باید تدابیر لازم در این زمینه اتخاذ شود تا این سهم به میزان قابل توجهی افزایش یابد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه هیچ محدودیتی در زمینه صادرات کالا از کشور وجود ندارد گفت: در صادرات تنها یک ملاحظه داریم و آن هم خروج مواد غذایی و کالاهای اساسی است که ارز دولتی دریافت می کنند.
رحمانی به موضوع ثبت سفارش اشاره کرد و گفت: از هفته گذشته با تفویض ثبت سفارش کالاها به استانها ضمن رضایت مندی تجار شاهد روان سازی مبادلات تجاری نیز هستیم.
وی تاکید کرد: در صددیم هر اختیاری که قابل تفویض باشد را با هدف تسریع در انجام امور مربوطه به استانها واگذار کنیم.

** بخش معدن سیستان و بلوچستان در اولویت وزارت صمت
وزیر صمت گفت: موضوع معدن در سیستان و بلوچستان جزو اولویت های این وزارتخانه محسوب می شود و تاکنون فعالیت های اکتشافی بسیار خوبی نیز توسط شرکت های دولتی به ویژه در زمینه مس این استان در حال انجام است.
رحمانی گفت: امسال چند ماموریت در سطح وزارتخانه در زمینه نوسازی صنایع، صنوف تولیدی، تامین نقدینگی و صادرات تعریف شده که باید اولویت سیستان و بلوچستان در آنها مشخص شود.
وی با اشاره به اهمیت گسترش کارخانه صنایع بافت بلوچ ایرانشهر گفت: تمامی تجهیزات این کارخانه خریداری شده است .
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: هدف و برنامه اصلی این وزارتخانه برای این مجموعه از پنبه تا پوشاک است که هزاران شغل ایجاد می کند.
وی بر همکاری وزارت جهاد کشاورزی در زمینه برنامه مهم کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر تاکید کرد.
وزیر صنعت،معدن و تجارت بر تسریع در عملیات ساخت کارخانه طایر خودرو در منطقه سیستان تاکید کرد و افزود: این طرح بنا بر دلایلی از جمله تحریم پیشرفت فیزیکی بسیار پایینی دارد و تسریع در عملیات در حال پیگیری است.
به گزارش ایرنا معاون اول رئیس جمهوری امروز به اتفاق وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، راه و شهرسازی، نیرو، صمت، تعاون کار و رفاه اجتماعی، مدیر عامل فرودگاه ها، رئیس سازمان میزاث فرهنگی و رئیس بنیاد مستضعفان وارد ایرانشهر شد و مورد استقبال نماینده ولی فقیه، استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر و شماری از مسئولان استانی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.
جهانگیری پس از افتتاح ترمینال فرودگاه ایرانشهر به اتفاق هیات همراه عازم قصرقند شد و بدو ورود به این شهرستان مورد استقبال علما، مسئولان و معتمدان قرار گرفت.
شرکت در نشست هم اندیشی با نخبگان، معتمدان، جوانان و فعالان اجتماعی جنوب سیستان و بلوچستان در ایرانشهر، سفر به قصرقند، شرکت در نشست معتمدان، جوانان، فعالان اجتماعی و کار آفرینان در زاهدان از مهمترین برنامه های سفر یک روزه جهانگیری به این استان بود.
معاون اول رئیس جمهوری و هیات همراه سه شنبه شب زاهدان را به قصد تهران ترک کردند.

QR code

همچنین ببینید

ذهن‌خوانی طراح دلا‌‌ر ۴۲۰۰

دنیای اقتصاد : بعد از گذشت حدود ۱۴ ماه از معرفی دلار ۴۲۰۰ تومانی، هنور …

{"slides_column":"17","slides_scroll":"1","dots":"true","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":"500","loop":"true","rtl":"true","speed":"3000","center_mode":"true"}