چهارشنبه , ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
faen
خانه > اخبار > اخبار ویژه > مبادلات تجاری ایران و آذربایجان ۳۰ درصد افزایش یافت

مبادلات تجاری ایران و آذربایجان ۳۰ درصد افزایش یافت

وزیر اقتصاد آذربایجان در حاشیه مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت، حجم مبادلات تجاری بین ایران و آذربایجان در سال ۲۰۱۷ رشدی ۳۰ درصدی داشته است.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری پلاتس، شاهین مصطفایف، ‌وزیر اقتصاد آذربایجان در حاشیه مراسم میهمانی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت، حجم مبادلات تجاری بین ایران و آذربایجان در سال ۲۰۱۷ رشدی ۳۰درصدی داشته است.
وی خاطرنشان کرد، در کوتاه‌مدت و در بازه زمانی اجرای فاز نخست کریدور حمل‌ونقل شمال ــ جنوب یک خط ریلی احداث از روی رودخانه آستارا احداث شده و به بهره‌برداری رسیده است. «در حال حاضر مذاکرات در خصوص تأمین مالی و احداث فاز دوم این کریدور یعنی راه‌آهن رشت به آستارا ادامه دارد. آذربایجان از فعالیت‌های انجام‌شده در این مسیر در داخل خاک ایران حمایت می‌کند».
وزیر اقتصاد آذربایجان اضافه کرد: «طی ۴ سال گذشته، ۱۰ دیدار بین رؤسای دولت‌ها و بیش از ۱۰۰ دیدار دوجانبه برگزار شده، و بیش از ۴۰ سند همکاری به امضا رسیده است».
راه‌آهن رشت ــ آستارا یک بخش کلیدی از کریدور بین المللی حمل‌ونقل شمال ــ جنوب است که هدف از آن اتصال شمال اروپا به جنوب شرق آسیاست. این کریدور راه‌آهن کشورهای ایران، آذربایجان ‌و روسیه را به هم متصل می‌کند.

QR code

همچنین ببینید

رشد تعرفه واردات در عراق، صادرات محصولات غذایی ایران را کند کرد

تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی اتاق بازرگانی تهران گفت: افزایش تعرفه …

{"slides_column":"17","slides_scroll":"1","dots":"true","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":"500","loop":"true","rtl":"true","speed":"3000","center_mode":"true"}