رییس خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران: دولت به جوان سازی لایه های مدیریتی میانی بپردازد

  1. خانه
  2. اخبار
  3. اخبار خانه
  4. رییس خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران: دولت به جوان سازی لایه های مدیریتی میانی بپردازد

 

تهران- ایرنا- رئیس جدید خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان گفت: مطالعه اقتصادهای پیشرفته جهان و مجموعه هایی و موفق نظیر استارتاپ ها و واحدهای دانش بنیان در کشورمان حاکی از حضور جوانان و مدیران جوان در راس کار است و انتظار می رود دولت دوازدهم با جوانگرایی بویژه در لایه های مدیریت میانی خود به جانشین پروری برای آینده بپردازد.

 

«رضا امیدوار تجریشی» امروز (چهارشنبه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان تشکلی است که بر پایه مدیران و جوانان فعال اقتصادی تشکیل شده و بستری است که در آن جوانان بتوانند تجربیات خود را به اشتراک گذاشته و از پیشکسوتان کسب تجربه کنند.
به گفته این مسئول، برگزاری همایش ها و نمایشگاه های خاص مدیران و واحدهای تولیدی نوپا و جوان و همچنین استفاده از حوزه های علمی و دانشگاهی برای بازار سرمایه و هلدینگ ها، فعالیت اصلی خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان محسوب می شود.
وی بیان داشت: برنامه جدید این خانه، گسترش فعالیت های آن و حضور پر رنگتر در استان ها و شهرستان هاست تا انرژی نهفته در دل جوانان را برای حرکت در یک مسیر و هدف تعالی متحد ساخته و صدای رسای جوانان به مسئولان باشد.
امیدوار تجریشی خاطرنشان کرد: اکنون همه پروانه های استانی این خانه صادر و آماده شده و خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان در استان های آذربایجان شرقی، گلستان، خراسان های رضوی و شمالی، یزد و لرستان نماینده دارد و هفته آینده نیز نماینده استان سیستان و بلوچستان معرفی خواهد شد؛ این خانه زمینه اصلی خود برای فعالیت را در استان های پتانسیل دار و محروم متمرکز کرده است.
وی تصریح کرد: مطالعه اقتصادهای پیشرفته جهان و مجموعه های موفق نظیر استارتاپ ها و واحدهای دانش بنیان در کشورمان حاکی از حضور جوانان و مدیران جوان در راس کار است و به شرط رفع موانع و مشکلات از سوی قوای سه گانه، جمعیت جوان کشورمان نیز می تواند در رشد و توسعه اقتصادی کشور نقش پر رنگ تری ایفاء کند؛ این مهم با حمایت دیگر تشکل ها و نهادها از جمله خانه اقتصاد، اتاق های بازرگانی و اصناف امکانپذیر است
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ادامه داد: این خانه در نظر دارد ضمن گسترش ارتباط با دانشگاه ها و نخبگان، برای رشد دادن فناوری های نوین و صادرات محور کردن محصولات و تولیدات اساسی کشور برنامه ریزی کند.
وی با تقدیر از رئیس جمهوری برای یک جوان در صدر وزارتخانه ارتباطات و فناوری ارتباطات، اما خواستار جوانگرایی بیشتر در کابینه و سایر ارکان دولت شد و یادآوری کرد: جوانان در پیروزی دولت دوازدهم نقش بسزایی داشتند و چه خوب بود علاوه بر کابینه، سایر دستگاه ها نیز به استفاده از فعالان، مشاوران و دستیاران جوان بپردازند.
امیدوار تجریشی اظهار کرد: امروز ایران اسلامی از نیروهای جوان تحصیلکرده بسیاری برخوردار است که به لطف پیشرفت فناوری ها و به اشتراک گذاشته شدن تجربیات، از تجربیات مناسبی نیز برخوردارند و بر این اساس انتظار می رود دولت جوانگرایی بویژه در لایه های میانی مدیریتی خود را در دستور کار قرار داده و به پرورش مدیرانی کارآمد و جانشین پروری برای آینده کشور بپردازد.
به گزارش ایرنا، خانه صنعت معدن و تجارت جوانان ایران به عنوان تشکل حرفه ای با تابعیت ایرانی، غیر انتفاعی و غیر سیاسی است که به همت جمعی از اندیشمندان، سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی کشور به منظور هم اندیشی، هم افزایی و توسعه تعامل با قوای سه گانه و نهادهای ذیربط تاسیس شده تا با گذر از مشکلات اقتصادی کشور، رسیدن به اقتصاد آزاد و رقابتی را وجهه همت خود قرارداده و انتظار دارد تمهیدات مدنظر زمینه ساز رشد و شکوفایی بخش خصوصی و توسعه همه جانبه کشور را در پی داشته باشد.
«سیدعلی صدری» رئیس پیشین این تشکل پس از 15سال فعالیت جای خود را به رضا امیدوار تجریشی داده است.

فهرست