دستیابی به ذخایر جدید طلا و سنگ‌آهن

  1. خانه
  2. اخبار
  3. اخبار ویژه
  4. دستیابی به ذخایر جدید طلا و سنگ‌آهن
رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) از دستیابی به پنج تن ذخیره طلا،‌ ۴۰۰ میلیون تن ذخیره سنگ‌آهن و حدود ۴۰۰ میلیون تن ذخیره ذغال سنگ طی اکتشافات اخیر خبر داد.

به گزارش ایسنا، مهدی کرباسیان – معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت – صبح امروز (شنبه) در دومین اجلاس بین‌المللی معدن و صنایع معدنی گفت: معدن و صنایع معدنی در ایران با کمبودهایی در برخی زیرساخت‌ها مانند آب، گاز، برق و حمل و نقل دست و پنجه نرم می‌کند و برای برطرف کردن مشکلات این حوزه جذب سرمایه گذاری را در دستور کار خود قرار دادیم.

وی در ادامه با اشاره به اکتشافات انجام شده در ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع کار اکتشافی که از دو سال پیش آغاز شده است، اظهار کرد: تا کنون به ذخایر مناسبی در حوزه‌های سنگ‌آهن، ذغال سنگ، طلا، روی، مس و سایر حوزه‌های پیش بینی شده دست یافته ایم که ۴۰۰ میلیون تن ذخیره سنگ‌آهن و حدودا به همین مقدار ذخیره ذغال سنگ، ۵۰ تن طلا و مقداری ذخیره مس در اکتشافات انجام شده به دست آمده است.

افتتاح همه طرح‌های فولادی نیمه کاره تا یکسال دیگر

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدور) این سازمان را برای سرمایه گذاری در تکنولوژی‌های که به بهینه سازی مصرف انرژی در بخش معدن کمک می‌کند، علاقه مند عنوان و اظهار کرد: اگر شرکت‌ها بتوانند تکنولوژی جدید برای استفاده از بهینه شده انرژی را به خصوص در حوزه آب ارائه دهند، دولت از آن‌ها حمایت خواهد کرد و ایمیدرو نیز به حمایت از این تکنولوژی‌ها علاقه مند است.

وی ضمن بیان اینکه نسبت به صنایع پایین‌دستی فولاد کم توجهی شده بود با اشاره به وضعیت طرح‌های فولادی گفت: پیش‌بینی می‌کنیم همه طرح‌های فولادی در دست احداث تا سال ۲۰۱۷ افتتاح شوند. چنانکه سه طرح فولادی نیز تا آخر سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

کرباسیان پیش‌بینی کرد که طبق برنامه‌ای که ۵۵ میلیون تن فولاد را تا سال ۲۰۲۵ در دستور دارد، ایران بتواند با استفاده از سنگ‌آهن و منابع انرژی که برای رسیدن به این هدف در اختیار دارد استفاده کند و برای سرمایه گذاران بازاری ۴۰۰ میلیون نفری را با در نظر گرفتن کشورهای همجوار فراهم کند.

فهرست