شاه‌بیت فعالیت‌های تولید و اشتغال در سال ۹۶

  1. خانه
  2. اخبار
  3. اخبار ویژه
  4. شاه‌بیت فعالیت‌های تولید و اشتغال در سال ۹۶
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امر تولید، ارتقای کیفی و کمی تولید و نیز افزایش اشتغال را شاه بیت فعالیت‌هایی دانست که در سال ۱۳۹۶ باید در بخش تولید و اشتغال مدنظر قرار گیرد.

رضا رحمانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۶ به عنوان سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال توسط مقام معظم رهبری، اظهار کرد: قطعا پس از اظهارات مقام معظم رهبری راهبرد کلان کشور در حوزه اقتصاد کشور مشخص شده است و باید با توجه به بیانات ایشان سیاست های مورد نظر طراحی و عملیاتی شود.

وی ادامه داد: در سال گذشته فرصت بسیار مناسبی برای رونق تولید در کشور ایجاد شد و با توجه به شرایط و فضایی نیز که در سال جاری به وجود آمده امیدواریم فعالیت‌های صورت گرفته در سال گذشته، در سال ۱۳۹۶ به بار بنشیند چرا که عمده اقدامات انجام شده طی یک سالی که گذشت علی رغم همه مشکلات موجود عملیاتی شد و امیدواریم در سال جاری نتیجه این زحمات دیده شود.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امر تولید با بیان اینکه جلسات کارشناسی مختلفی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت طی سال ۱۳۹۵ به منظور تولید و اشتغال در سه بخش معدن، صنعت و تجارت – بازرگانی برگزار شد، عنوان کرد: جمع بندی‌های لازم در این سه حوزه توسط وزیر صنعت به هیات دولت ارائه شده است و در حال تکمیل محورهای مختلف برای عملیاتی کردن تولید و اشتغال در سه بخش صنعت، معدن و تجارت هستیم.

رحمانی با تاکید بر اینکه در سال جاری ارتقاء و افزایش تولید و نیز ایجاد اشتغال مد نظر قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: پس از بیانات مقام معظم رهبری باید ارتقاء و افزایش تولید و نیز افزایش اشتغال در کشور مد نظر قرار گیرد و این موارد شاه بیت فعالیت‌های ما در سال ۱۳۹۶ خواهند بود تا چه از نظر کمی و چه از نظر کیفی کار را پیش ببریم.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امر تولید با اشاره به فعالیت‌های مختلفی که در راستای رونق تولید در سال ۱۳۹۶ مد نظر قرار می‌گیرد، یادآور شد: نوسازی صنایع، نوسازی صنوف تولیدی، نوسازی و تجهیز معادن و بهره وری کیفیت در کنار رعایت مسائل زیست محیطی و نیز مد نظر قرار دادن فناوری‌های جدید از جمله اقداماتی هستند که در سال ۱۳۹۶ مد نظر قرار خواهند گرفت.

وی افزود: در سال گذشته نیز احیای واحدهای تولیدی کوچک و متوسط را در دستور کار قرار دادیم که این طرح با عنوان طرح رونق تولید در سال جاری نیز با توجه به تجربیات سال قبل مد نظر قرار می‌گیرد، همچنین به استان‌ها ماموریت داده‌ایم که بر اساس پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های خود فرصت‌های لازم را ایجاد کرده و در کنار آن ظرفیت‌های جدید را نیز مد نظر قرار دهند.

رحمانی در ادامه به دیگر برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۹۶ اشاره کرد و گفت: در کنار موارد عنوان شده کنترل واردات و مبارزه با قاچاق همچنان در دستور کار خواهد بود و توجه ویژه به بحث زنجیره تولید از محصول خام تا محصول نهایی جزء دیگر برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت است، به طور مثال ما باید از تولید سنگ معدن تا تولید فرآورده نهایی این محصول را مد نظر قرار دهیم و بتوانیم زنجیره‌های مختلف تولیدی در کشور همچون فولاد و مس را کامل کنیم تا کلیه مراحل تولید در داخل کشور مد نظر قرار گیرد.

فهرست