دعوت از ایرانی‌ها جهت توسعه “اقتصاد سبز”

  1. خانه
  2. اخبار
  3. اخبار ویژه
  4. دعوت از ایرانی‌ها جهت توسعه “اقتصاد سبز”
شورای تجاری سازمان همکاری‌های شانگهای با ارسال نامه‌ای به وزارت امور خارجه ایران جهت حضور بنگاه‌ها تجار و فعالان اقتصادی ایرانی در نشست و همایش شورای تجاری سازمان شانگهای در شهر آلماتی و آستانه قزاقستان دعوت کرده است.

به گزارش ایسنا، نشست شورای تجاری سازمان همکاری‌های شانگهای در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود و نمایندگان بنگاه‌های اقتصادی کشور پایه عضو کشورهای ناظر و همکاران گفتمان سازمان همکاری‌های شانگهای شرکت خواهند کرد.

پس از این نشست نیز در شهر آستانه قزاقستان و در چهارچوب اکسپو ۲۰۱۷ همایش تجاری شورای تجاری سازمان همکاری‌های شانگهای با موضوع چشم‌انداز توسعه اقتصاد سبز در محوطه سازمان همکاری‌های شانگهای برگزار خواهد شد.

به همین منظور دبیر اجرایی شورای تجاری سازمان همکاری‌های شانگهای را ارسال نامه‌ای به وزارت امور خارجه ایران درخواست کرده تا در صورت علاقه‌مندی بنگاه‌ها و محافل اقتصادی ایران به شرکت در همایش تجاری مزبور اقدام کنند.

در همین راستا اداره کل بازرگانی اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران به منظور دعوت از بنگاه‌ها و فعالان اقتصادی کشورمان جهت حضور در این همایش اقدام کرده تا شاهد مشارکت ایرانی‌ها در نشست و همایش تجاری شورای تجاری سازمان همکاری‌های شانگهای باشد.

به گزارش ایسنا، اقتصاد سبز اقتصادی است که در سایه زندگی انسان‌های پیشرفته و عدالت اجتماعی پدید می‌آید در حالی که در آن خطرها و آسیب‌های زیست‌محیطی در کمترین میزان ممکن است، همچنین اقتصاد سبز یک اقتصاد توسعه‌یافته تلقی می‌شود که بر پایه توسعه پایا و آگاهی از اقتصاد بومی بنا نهاده شده است.

فهرست