وزیر دارایی فرانسه: پاریس از برجام حمایت می کند

  1. خانه
  2. اخبار
  3. اخبار ویژه
  4. وزیر دارایی فرانسه: پاریس از برجام حمایت می کند

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، برونو لومیر که در حاشیه اجلاس پاییزه صندوق بین المللی پول و بانک جهانی در واشنگتن با مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران گفت و گو کرد، با پر اهمیت داشتن توافق هسته ای برجام، پایبندی به آن را مهم خواند.
وزیر دارایی فرانسه با ذکر این نکته که بخوبی با ایران آشناست و سفر های متعددی در گذشته به کشورمان داشته، بر عزم جدی دولت فرانسه برای تحکیم و توسعه روابط با ایران بویژه گسترش روابط اقتصادی تاکید کرد.
وی ضمن با اهمیت خواندن اقدامات خوب ایران در حوزه شفافیت مالی و نظارت های انجام شده توسط سیستم بانکی، دستیابی به سطحی از استانداردهای بین المللی در این راستا را خواستار شد و آن را در تحقق اهداف رو به گسترش تعاملات مالی بین المللی ایران بسیار موثر دانست و آمادگی کشورش برای همکاری در این زمینه را اعلام کرد.
بنا بر اعلام روز یکشنبه وزارت امور اقتصادی و دارایی، مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد ایران نیز در این ملاقات با اشاره به سطح رو به افزایش حجم روابط بین دو کشور، آمادگی جمهوری اسلامی برای همکاری در حوزه های مختلف را اعلام کرد.
وی با اشاره به اهمیت روابط بانکی با فرانسه، ضمن استقبال از برقراری روابط کارگزاری بوجود آمده با سیستم بانکی ایران، استفاده از منابع بانکی برای اجرای پروژه ای مورد نظر مشترک را راهی برای ایجاد فرصت های بیشتر در مسیر همکاریه ای مشترک دانست.
کرباسیان در ادامه، پیشرفت های اقتصادی کشورمان رادر حوزه های مختلف اقتصادی تشریح کرد.
اجلاس پاییزه صندوق بین المللی پول و بانک جهانی امروز (23 مهر) در واشنگتن پایان می یابد، کرباسیان سرپرستی هیات اعزامی ایران متشکل از معاون وزارت اقتصاد و بانک مرکزی را بر عهده دارد.

فهرست