یک عضو کمیسیون صنایع:مافیایی که قصد ورود به واردات خودرو را دارند افشا می کنم.

  1. خانه
  2. اخبار
  3. اخبار ویژه
  4. یک عضو کمیسیون صنایع:مافیایی که قصد ورود به واردات خودرو را دارند افشا می کنم.

یک عضو کمیسیون صنایع:

مافیایی که قصد ورود به واردات خودرو را دارند افشا می کنم.

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت معدن و تجارت جوانان ایران، به نقل از ایسنا: یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: شرایطی که در آئین نامه واردات خودرو لحاظ شده زمینه را برای شکل گیری انحصار در این حوزه فراهم کرده و راه را برای ورود مافیای صنعت خودرو به واردات باز می کند.

علی موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آئین نامه نوشته شده برای واردات خودرو، بیان کرد: متاسفانه به آئین نامه ای که برای قانون مصوب مجلس در بحث واردات خودرو نوشته شده است، انتقاداتی وارد است. اول اینکه شرط و شروطی که برای واردات خودرو لحاظ شده می تواند منجر به ایجاد مافیا در این حوزه شود و امتیازاتی که به برخی از شرکت ها نسبت به سایر شرکت ها داده می‌شود می تواند زمینه شکل گیری مافیای واردات خودرو را ایجاد کرده و همان مافیایی که امروز در صنعت خودروسازی وجود دارد از طریق همین شرایط می تواند به واردات خودرو وارد شود.

نماینده مردم ملکان در مجلس در ادامه با بیان اینکه نگرانی ما این است که داستان ناکارآمدی خودروسازان در موضوع واردات خودرو نیز دیده شود، تاکید کرد: برخی از سخت گیری های لحاظ شده در این آئین نامه و مراحل متعددی که در آن ذکر شده است کمک می کند تا همان افراد خاص و شرکت های خاص در  واردات خودرو وارد شوند و این یعنی در واردات خودرو نیز انحصار ایجاد می شود.

آئین نامه واردات خودرو نمی تواند قیمت ها را تعدیل کند

این عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه این شرایط سخت گیرانه می تواند مشکل افرین باشد،‌ تصریح کرد: قیمت تعیین شده برای واردات خودرو شامل واردات خودروهای لاکچری خواهد شد در حالی که هدف ما این بود که با واردات خودروهای با کیفیت و با قیمت متعادل خارجی بتوان قیمت خودرو در داخل را تعدیل کرد. با قیمت تعیین شده برای واردات خودرو قیمت های داخلی تعدیل نخواهد شد.

موسوی در پایان تاکید کرد: از سوی دیگر  واردات ۷۰ هزار خودرو در خوش بینانه ترین حالت نمی تواند تغییری در بازار ایجاد کند چراکه نیاز بازار بیش از این رقم است. از سوی دیگر بر اساس موارد دیده شده در این آئین نامه، خودروسازان خیلی منتفع خواهند شد. بنده در فرصت مناسب مافیایی که قصد ورود به حوزه واردات خودرو را دارند افشا خواهم کرد.

فهرست