طلا

ادامه افزایش قیمت طلای جهانی

  1. خانه
  2. Uncategorized
  3. ادامه افزایش قیمت طلای جهانی
طلای جهانی در معاملات روز سه شنبه تحت تاثیر ضعیف شدن ارزش دلار که تقاضای سرمایه گذاری برای این فلز ارزشمند را تقویت کرد، برای دومین روز متوالی صعود کرد.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری ۰.۶درصد افزایش یافت و به ۱۳۴۶.۳۱دلار رسید. این فلز زرد روز دوشنبه ۰.۲درصد صعود کرده بود.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۰.۵درصد افزایش یافت و به ۱۳۵۴.۴۰دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه ۴.۳۰دلار یا ۰.۳درصد افزایش یافت و در ۱۳۴۷.۵۰دلار بسته شد.

شمش طلا با عیار ۹۹.۹۹درصد در بازار بورس طلای شانگهای ۰.۱درصد افزایش یافت و به ۲۸۷.۶۹یوان در هر گرم (۱۳۴۸.۵۳دلار در هر اونس) رسید.

طلا با وجود صعود بازارهای سهام جهان تحت حمایت قرار گرفته است. بازارهای سهام آسیا تحت تاثیر افزایش قیمتهای نفت و انتظارات بالاتر برای گسترش سیاستهای تسهیل پولی، به بالاترین سطح در یک سال گذشته صعود کرد و رشدشان از ابتدای سال جاری تاکنون را به حدود 10 درصد رساندند. شاخص دلار آمریکا تحت تاثیر احتمال به تاخیر افتادن افزایش نرخهای بهره، به پایین‌ترین سطح از ماه ژوئن رسیده است. این شاخص در برابر سبدی از شش ارز بزرگ، ۰.۲درصد اُفت کرد و به ۹۵.۴۱واحد رسید.

معامله گران منتظر انتشار گزارش نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا در روز چهارشنبه هستند تا زمان احتمالی دور بعدی افزایش نرخهای بهره را ارزیابی کنند.

در این بین تقاضا برای صندوقهای سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا قوی مانده است. آمار بلومبرگ نشان می دهد ذخایر این صندوقها روز دوشنبه به ۲۰۲۷.۶تن افزایش پیدا کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۶درصد افزایش داشت و ۱۹.۹۱دلار معامله شد. هر اونس پلاتین ۱.۴درصد افزایش یافت و در ۱۱۲۲.۸۰دلار ایستاد. هر اونس پالادیم با حدود ۰.۵درصد افزایش، ۶۹۶.۷۰دلار بود.

فهرست