طلای جهانی به روند صعودی بازگشت

  1. خانه
  2. Uncategorized
  3. طلای جهانی به روند صعودی بازگشت
طلا در بازار جهانی در پی ضعیف شدن دورنمای تحکیم سیاست پولی در آمریکا و کاهش ارزش دلار که از قیمت این فلز ارزشمند حمایت کرد، برای دومین روز متوالی افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۹درصد افزایش یافت و به ۱۳۵۲.۷۷دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه ۰.۴درصد رشد کرد.
در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۰.۹درصد صعود کرد و به ۱۳۵۸.۸۰دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه ۶.۱۰دلار یا ۰.۴۶درصد افزایش یافت و در ۱۳۴۷.۴۰دلار بسته شد.
طلا روز سه شنبه پس از انتشار گزارشی که کاهش بهره وری کارکنان آمریکا در سه ماهه دوم برای سومین سه ماهه متوالی را نشان داد، صعود کرد. کاهش غیرمنتظره این گزارش ممکن است نگرانی بانک مرکزی آمریکا نسبت به بازگشت اقتصاد به رکود را تایید کند و تمایل این بانک برای تحکیم سیاست پولی را کاهش دهد.
طلا به افزایش نرخ‌های بهره فوق‌العاده حساس است، زیرا نرخ‌های بهره بالاتر هزینه نگهداری دارایی‌های بدون بازده مانند این فلز را افزایش داده و از سوی دیگر ارزش دلار را پشتیبانی می‌کنند که به نوبه خود قیمت این دارایی‌ها را تحت فشار قرار می‌دهد.
شاخص دلار آمریکا که این ارز را در برابر سبدی از شش ارز بزرگ دنبال می کند، ۰.۵درصد اُفت کرد و به ۹۵.۷۳۲واحد رسید.
جیانگ شو، تحلیلگر ارشد در گروه بازرگانی شاندونگ گولد به رویترز گفت: بازار طلا شاهد نوسان زیادی در معاملات است و با کاهش ارزش دلار، قیمت طلا و نقره در کوتاه مدت افزایش خواهد یافت.
در میان سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری حدود دو درصد افزایش یافت و ۲۰.۱۹دلار معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۲.۳درصد افزایش، به ۱۱۷۵.۸۵دلار رسید که بالاترین قیمت در ۱۶ماه گذشته بود. و هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۷.۴درصد صعود کرد و به رکورد بالای ۷۴۵دلار رسید که بالاترین قیمت از ژوئن سال ۲۰۱۵بود.
به گفته یک معامله گر فلزات ارزشمند در هنگ کنگ، روند کلی فلزات گروه پلاتین مثبت بوده و اعتصابهای معدنی و مشکلات اتحادیه تجاری در آفریقای جنوبی از قیمتهای پلاتین و پالادیم حمایت کرده است.

فهرست