قیمت طلای جهانی کاهش یافت

  1. خانه
  2. Uncategorized
  3. قیمت طلای جهانی کاهش یافت
طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر صعود بازارهای سهام آسیا، با کاهش قیمت روبرو شد با این همه انتظار می‌رود نگرانیهای سیاسی که پیرامون دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا وجود دارند، همچنان از طلا به عنوان دارایی امن حمایت کند.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۲۵۲.۴۶ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز جمعه حدود ۰.۷ درصد افزایش داشت.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن با ۰.۱ درصد افزایش، در ۱۲۵۲.۶۰ دلار ایستاد.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA، برخی از ریسک‌هایی که در تعطیلات پایان هفته مشاهده شد، در اوایل معاملات آسیایی نادیده گرفته شدند با این همه مشکلات ژئوپلیتیکی به تدریج در حال افزایش هستند و این موضوع از طلا پشتیبانی خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیا روز دوشنبه رشد ملایم شاخص‌های سهام آمریکا را دنبال کرده و بزرگترین افزایش یک روزه در یک ماه گذشته را رقم زدند. شاخص ام‌اس‌سی‌آی بازارهای سهام آسیا اقیانوسیه بجز ژاپن، ۰.۹ درصد صعود کرد.

دلار در برابر سبدی از ارزهای بزرگ نزدیک به پایین‌ترین سطح شش ماه اخیر ایستاد زیرا سرمایه گذاران همچنان سرگرم ارزیابی بحران سیاسی در آمریکا هستند.

به گفته بارناباس گان، تحلیلگر بانک OCBC، با در نظر گرفتن نگرانی‌های ژئوپلیتیکی همزمان با احتمال افزایش نرخ‌های بهره آمریکا در ماه جاری، دورنمای طلا در مقطع کنونی نسبتا مبهم مانده است اما در مجموع این بانک به دلیل انتظار برای دو دور افزایش نرخ‌های بهره آمریکا در سال ۲۰۱۷، نسبت به دورنمای قیمت طلا بدبین است.

طلا به افزایش نرخ‌های بهره آمریکا حساس است زیرا نرخ‌های بهره بالاتر از دلار پشتیبانی می‌کند و در مقابل به جذابیت سرمایه گذاری در طلا که سوددهی ندارد، لطمه می زند.

طبق آمار کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا نشان داد سفته بازان شمار قراردادهای خرید طلا در بازار کامکس نیویورک را در هفته منتهی به ۱۶ مه برای سومین هفته متوالی کاهش دادند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری به ۱۷.۱۳ دلار صعود کرد که بالاترین قیمت از اول ماه مه بود. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۵ درصد کاهش یافت و ۹۳۳.۹۰ دلار معامله شد. هر اونس پالادیوم با ۰.۱ درصد کاهش، در ۷۵۸.۹۷ دلار ایستاد.

فهرست