دعوت ونزوئلا از سرمایه گذاران ایرانی برای حضور در حوزه معدن و صنایع معدنی این کشور

  1. خانه
  2. اخبار
  3. اخبار ویژه
  4. دعوت ونزوئلا از سرمایه گذاران ایرانی برای حضور در حوزه معدن و صنایع معدنی این کشور

دعوت ونزوئلا از سرمایه گذاران ایرانی برای حضور در حوزه معدن و صنایع معدنی این کشور

وزیر حمل و نقل ونزوئلا از سرمایه گذاران و متخصصان ایرانی برای حضور در بخش معدن و صنایع معدنی این کشور دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت معدن و تجارت جوانان ایران، به نقل از ایرنا:  سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ) ایمیدرو )، «رامون بلاسکز» وزیر حمل و نقل ونزوئلا در دیدار با «جمشید ملارحمان» عضوهیات عامل ایمیدرو از سرمایه‌گذاران ایرانی برای حضور در بخش معدن و صنایع معدنی این کشور دعوت کرد.

وی با اشاره به پیشرفت‌های ایران در حوزه معدن و صنایع معدنی و عدم وابستگی به نفت، بیان‌داشت: ایران را الگوی خود برای رسیدن به اقتصاد غیر نفتی قرار داده ایم و تلاش می کنیم تا از توان و دانش مهندسان ایرانی برای پیشرفت بخش معدن و صنایع معدنی ونزوئلا بهره گیریم.

بلاسکز با اشاره به مشکلات پیش آمده در پروژه سیمان ونزوئلا، از پیگیری جدی برای رفع آن در راستای توسعه همکاری های دو کشور خبر داد.

فرصت متقابل ایران و ونزوئلا برای توسعه روابط اقتصادی

ملارحمان نیز با اشاره به روابط دوستانه ایران و ونزوئلا، افزود: پیش نیاز توسعه روابط اقتصادی کشورها، روابط سیاسی خوب است که خوشبختانه این روابط بین دو کشور ایران و ونزوئلا مسیر را برای توسعه و همکاری های اقتصادی دو کشور فراهم کرده است.

وی تاکید کرد: این یک فرصت متقابل است که باید از آن حداکثر استفاده را کرد.

همکاری در صادرات و تولید فولاد و محصولات فولادی

«امیرصباغ» مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو نیز در این دیدار به توانایی و پتانسیل ایران در حوزه معدن و صنایع معدنی اشاره کرد و گفت: فرصت های همکاری بسیاری در حوزه های مختلفی همچون فولاد، سیمان، طلا و سایر مواد معدنی بین ایران و ونزوئلا وجود دارد.

به گفته وی، با توجه به اینکه شهرنشینی و ساخت و ساز در ونزوئلا در حال پیشرفت است، نیاز مبرمی به سیمان، فولاد و میلگرد در این کشور وجود خواهد داشت؛ بنابراین در حوزه صادرات یا ساخت کارخانه های فولاد، محصولات فولادی و سیمان در این کشور اعلام آمادگی می‌کنیم.

صباغ ادامه‌داد: فرصت‌های سرمایه گذاری بسیاری در ونزوئلا شناسایی کرده ایم که در صورت رفع مشکلات پروژه سیمان ونزوئلا، برای حضور در بخش های مختلف معدنی این کشور برنامه ریزی خواهیم کرد.

به گفته وی، امکان توسعه خط دوم تولید با تولید روزانه سه‌هزار و 300 تن سیمان و انجام مطالعات امکان سنجی ساخت و نوسازی کارخانه های سیمان در ونزوئلا از جمله راهکارهای توسعه همکاری در حوزه سیمان بین دو کشور است.

برپایه این گزارش، در این دیدار بر سرمایه گذاری جدید ایمیدرو و بخش خصوصی ایران در حوزه معدن و صنایع معدنی ونزوئلا، توسعه صادرات و روابط تجاری تاکید شد.

فهرست