شناسایی ۴۶ لکه صنعتی در استان تهران

  1. خانه
  2. اخبار
  3. اخبار ویژه
  4. شناسایی ۴۶ لکه صنعتی در استان تهران
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران از کشف و شناسایی ۴۶ لکه صنعتی خبر داد و اظهار کرد: علاوه بر این در حال مکان‌یابی برای ۱۰ ناحیه صنعتی مصوب دیگر در استان تهران هستیم.

محمدرضا قاهری بدر در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه در کل استان تهران ۳۸ شهرک صنعتی وجود دارد که در مورد آنها شهرک صنعتی غیردولتی است، اظهار کرد: از این تعداد ۲۸ شهرک صنعتی، دولتی است و حدود ۸۷۰۰ قرارداد واگذاری در این شهرک‌های صنعتی دولتی مدنظر قرار گرفته که حدود ۴۶۰۰ واحد آنها به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه بنا بر دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران قرار بر این شده ساماندهی صنایع استانی در تهران توسط شرکت شهرک‌های صنعتی مدنظر در دستور کار قرار گیرد و تاکنون ۴۶ لکه صنعتی احصا و شناسایی شده تا در نهایت دولت در ارتباط با وضعیت صنعتی این لکه‌ها تصمیم‌گیری کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران با بیان اینکه کارگروه آمایش سرزمینی مسئله مذکور در سازمان برنامه و بودجه ساماندهی صنایع استان تهران را بر عهده دارد و شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران نیز به عنوان مجری طرح کار خود را آغاز کرده است، خاطرنشان کرد: تصمیم بر این است تا در اسرع وقت وضعیت صنایع استان تهران مشخص شود و در نهایت دولت در این خصوص تصمیم‌گیری می‌کند. احتمال اینکه بعضی از این لکه‌ها به هیات دولت رفته و مجوز شهرک صنعتی بگیرند، وجود دارد هر چند ممکن است این لکه‌ها تحت پوشش شهرک صنعتی فعلی درآیند.

قاهری در ادامه صحبت‌هایش همچنین از اصلاح هشت شهرک صنعتی خصوصی که در دولت قبل مصوب شده بود، خبر داد و گفت: در دولت قبلی تبدیل این مناطق شهرک صنعتی در دستور کار قرار گرفت اما در حال حاضر اصلاح و بررسی این مسئله مجددا مدنظر قرار گرفته است و دولت در این رابطه تصمیم‌گیری می‌کند.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا شهرک‌های صنعتی جدیدی در استان تهران ایجاد خواهد شد یا خیر، اظهار کرد: به طور کلی ۱۰ ناحیه صنعتی مصوب وجود دارد که در حال مکان‌یابی برای این نواحی هستیم و ۴۶ لکه صنعتی نیز در استان تهران شناسایی شده که دولت در ارتباط با آنها تصمیم‌گیری خواهد کرد.

فهرست