بازپس‌گیری زمین‌های صنعتی راکد و کمک به دانش‌بنیان شدن واحدها

  1. خانه
  2. اخبار
  3. اخبار ویژه
  4. بازپس‌گیری زمین‌های صنعتی راکد و کمک به دانش‌بنیان شدن واحدها

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از تلاش برای رفع چالش‌های حقوقی مشکلات کسانی خبر داد که امکان ساخت و بهره‌برداری از زمین‌های صنعتی خود را نداشته‌اند.

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران به نقل از وزارت صمت، علی رسولیان گفت: برخی از صاحبان صنایع به علت بروز مشکلات ناشی از شرایط اجتماعی و محیطی، امکان ساخت و بهره‌برداری از زمین‎های صنعتی خود را نداشته‌اند که در تلاشیم با اتخاذ تدابیری برای رفع چالش‌‍‌های حقوقی در چارچوب قوانین، بستر لازم را برای تداوم فعالیت صنعتگران فراهم کنیم.

رسولیان با بیان اینکه‌ زمین‌های صنعتی به علت کم توجهی برخی از طرف‌های قرارداد، راکد مانده و وارد مدار تولید صنعتی نشده است، توضیح داد: این زمین‌ها به موجب قرارداد فی‌مابین و قوانین مربوطه، بازپس گرفته شده و در اختیار صنعت‌گرانی که از توانمندی لازم برای حضور فعال در عرصه صنعت و تولید برخوردارند، قرار خواهد گرفت.

وی کمک ادامه داد: ارائه مشوق برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و فناوری و بهره‌مندی از ظرفیت مشاوران و کلینیک‌های کسب و کار از جمله رویکردهایی است که برای این صنایع درنظر گرفته شده است.

معاون وزیر صمت یادآور شد: اعطای ۱۰ درصد مشوق در بخش نقدی قیمت حق بهره‎برداری از زمین برای طرح‌های صنعتی دانش بنیان و بخش تعهدی قرارداد به میزان ۴۸ ماه نیز از دیگر مشوق‌هایی است که برای استقرار صنایع دانش‌بنیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور در نظر گرفته شده است.

فهرست