برنامه‌های صنعت خودرو برای تحقق اقتصاد مقاومتی

  1. خانه
  2. اخبار
  3. اخبار ویژه
  4. برنامه‌های صنعت خودرو برای تحقق اقتصاد مقاومتی
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اولویتهای کاری این خودروساز و برنامه‌های صنعت خودرو برای تحقق اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال را بیان کرد.

به گزارش ایسنا، هاشم یکه‌زارع اظهار کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری در پیام نوروزی اشاره فرمودند، مجموعه اقتصاد مقاومتی را باید به نقاط مهم تقسیم و برای تحقق آن، در زمان مناسب روی این نقاط مهم و کلیدی تمرکز کرد.

وی با بیان اینکه گروه صنعتی ایران خودرو پیشگام در دو مقوله «تولید» و «اشتغال» به عنوان دو نقطه کلیدی مورد توجه مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقامتی است، افزود: ایران خودرو بزرگترین بنگاه تولیدی کشور است و علاوه بر نقش غیرقابل انکار در مباحث اقتصادی و صنعتی، همواره رتبه های برتر شرکت های گروه اشتغالزایی در ارزیابی شرکت های برتر ایران را کسب کرده است.

یکه‌زارع خاطرنشان کرد: علاوه بر ۶۰ هزار اشتغال مستقیم در گروه صنعتی ایران خودرو، دستکم حدود دو میلیون نفر نیز به صورت غیرمستقیم در حوزه های پایین دستی فعالیت می کنند. علاوه بر این، صنعت خودرو کشور محصولات ۶۰ رشته صنعتی را در خطوط تولید خود استفاده می کنند که اشتغال در این صنایع نیز به پویایی خودروسازی کشور وابسته است.

وی گفت: افزایش صادرات که منتهی به ارزآوری می شود، افزایش سهم تولید داخل در محصولات که منجر به خروج ارز از کشور می شود و آغاز تولید و عرضه محصولات جدید که باعث اشتغالزایی در ایران خودرو می شود از جمله اقداماتی است که در سال های اخیر در گروه صنعتی ایران خودرو کلید خورده اما در سال ۹۶ با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تصریح کرد: گروه صنعتی ایران خودرو در سال ١٣٩٦ اهتمام خود را به کار خواهد بست تا در جهت تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نقش مؤثر و شایسته ای را ایفا کند.

وی با بیان اینکه گروه صنعتی ایران خودرو تلاش می کند برنامه هایی مدون را برای تبدیل کردن ایران به قطب صنعتی طراحی و تولید خودرو به اجرا درآورد، اظهار کرد: ما نیز اعتقاد داریم که تکیه بر تولید داخلی و توجه به مصنوعات وطنی از الزامات دستیابی به اقتصاد مقاومتی و تحقق آن است، ضمن اینکه بر خود به عنوان عضوی از خانواده بزرگ تولیدگران فرض می دانیم تا ضمن توجه به نیازهای کشور تمام تلاش خود را برای به‌روزآوری فناوری صنعتی و همچنین تولید با کیفیت به کار بندیم.

فهرست