دومین بیانیه خانه صنعت معدن وتجارت جوانان ایران : دوازده سوال از دوازدهین رییس جمهور

 1. خانه
 2. اخبار
 3. اخبار خانه
 4. دومین بیانیه خانه صنعت معدن وتجارت جوانان ایران : دوازده سوال از دوازدهین رییس جمهور

 

نامزد محترم انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران

باسلام و احترام

خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران، نمایندگی جوانان فعال در عرصه اقتصادی را افتخار خود می داند، جوانانی که با توجه به ترکیب سنی جمعیت سرزمینمان قطعاً نقش مهمی در ساختن امروز و فردای ایران اسلامی دارد و نظر به اینکه در این سال حساس و در آستانه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران، مقام معظم رهبری عنایت ویژه ای به اشتغال جوانان مبذول داشته اند، این تشکل به عنوان تنها تشکل اقتصادی جوانان در بخش خصوصی در پی آن است که با طرح پرسشهای اساسی و کلیدی از نامزدهای محترم در تشریح برنامه هایشان در حوزه اقتصاد، تولید و اشتغال بویژه اشتغال جوانان به غنای بیشتر طرحهای ارائه شده نامزدهای محترم یاری رساند و با کمک به شفاف سازی و مقایسه دیدگاه های جنابعالی و سایر نامزدها نقش خود را در انتخاب رئیس دولتی با برنامه و پاسخگو بدرستی ایفا نماید. بدین منظور خواهشمند است برنامه های خود را در پاسخ به پرسش های ذیل تشریح فرمایید تا زمینه تنویر افکار تولیدکنندگان، صنعتگران، بازرگانان و معدنکاران بویژه جوانان فراهم گردد:

 • برای پرورش استعدادها و شکوفایی ظرفیت های جوانان چه برنامه ای دارید؟
 • برای کاهش نرخ بیکاری و ایجاد فرصت های شغلی بویژه برای جوانان دقیقاً چه برنامه ای دارید؟
 • برای کنترل و کاهش ناهنجاری های اجتماعی چه اقداماتی انجام خواهید داد؟
 • جنابعالی برای تولید ثروت و افزایش میزان صادرات غیر نفتی و غیر پتروشیمی و میعانات گازی چه برنامه ای دارد؟
 • جنابعالی چه اقداماتی برای افزایش کیفیت کالاهای ایرانی و ترغیب مصرف کنندگان به استفاده از تولیدات داخلی انجام خواهید داد؟
 • برنامه شما برای استفاده از ظرفیت های فراوان معدنی و ایجاد ارزش افزوده در ایران چیست؟
 • آیا قائل به لزوم اتخاذ سیاست های حمایتی برای رونق صنعت و تجارت ایران هستید؟ چه بسته هایی را بدین منظور پیش بینی نموده اید؟
 • برای استفاده از سرمایه های راکد در جامعه و همینطور رفع موانع سرمایه گذاری خارجی چه برنامه ای در دست دارید؟
 • برای از بین بردن مقررات موازی و دست و پاگیر و همینطور اجرای قوانین بهبود مستمر کسب و کار و رفع موانع تولید رقابت پذیر چه اقداماتی را انجام خواهید داد؟
 • چه وظیفه ای را برای دولت خود در ایجاد نشاط ملی در عرصه های اجتماعی و اقتصادی قائل هستید؟
 • نقش جوانان در کابینه دولت شما چیست و مقرر است جوانان در دولت شما به چه سمت و سویی هدایت شوند؟
 • نقش و جایگاه تشکل ها ی بخش خصوصی در دولت آینده چیست؟

با توجه به ارسال درخواست مذکور به سایر نامزدهای محترم دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امید است که پاسخ سوالات با در نظر گرفتن مطالبه جوانان از آن بزرگوار در اسرع وقت تهیه تا موارد در قالب جداول مقایسه ایی به سمع و نظر جوانان ایران زمین بالاخص اعضا و همکاران این تشکل برسد تا با تشویق جوانان ضمن حضور در حماسه 29 اردیبهشت ماه با انتخاب دولتی برنامه محور و پاسخگو گامی بزرگ در راستای توسعه پایدار ایران اسلامی و رسیدن به افق 1404 برداریم.
خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران نیز در تلاش است تا به عنوان تنها تشکل اقتصادی جوانان در بخش خصوصی، چشم بینا و زبان گویای فعالان و کارآفرینان جوان بوده و در طول دوران دولت دوازدهم همواره مطالبه گری را در صدر برنامه ها خود حفظ نماید.

 

 

 

فهرست