زیان ۲۰۰ میلیاردی تولیدکنندگان قارچ

  1. خانه
  2. اخبار
  3. اخبار ویژه
  4. زیان ۲۰۰ میلیاردی تولیدکنندگان قارچ
عضو هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان قارچ اعلام کرد که در آستانه شب عید مغازه‌های عرضه‌کنندگان مجاز قارچ‌های خوراکی را در بازار سنتی ستارخان تعطیل کرده‌اند که طی هفته‌های اخیر بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان زیان به تولیدکنندگان وارد شده است.

به گزارش ایسنا، محمدحسن افشار در نشست خبری امروز (دوشنبه) اظهار کرد: بازار سنتی ستارخان با ۱۰ عرضه‌کننده مجاز که همگی نمایندگان تولیدکننده‌های قارچ‌های خوراکی هستند، حدود ۲۵ درصد بازار قارچ کشور را به خود اختصاص داده‌اند که متاسفانه از نیمه بهمن‌ماه شهرداری نسبت به بستن مغازه‌های عرضه‌کنندگان رسمی و مجوزدار قارچ اقدام کرده است.

وی با بیان اینکه این عرضه‌کنندگان از ۲۰ سال گذشته تاکنون در آنجا تولیدات کارخانه‌های خود را عرضه می‌کردند که روزانه به حدود ۴۰۰ تن می‌رسید اما از ۱۶ بهمن ماه امسال به بهانه سد معبر شهرداری اقدام به بستن مغازه‌های این عرضه‌کنندگان کرده است که مشرف به پارکینگ این بازارچه سنتی و روزانه حدود ۲۰ میلیارد تومان زیان به تولیدکنندگان وارد کرده است.

افشار ادامه داد: به وزارت جهاد کشاورزی نیز مراجعه کرده‌ایم تا بتواند مشکل ما را از طریق تعامل با شهرداری حل و فصل کند اما تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته و توزیع‌کنندگان قارچ‌ در آنجا تهدید می‌شوند.

عضو هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان قارچ پیشنهاد کرد که شهرداری تهران به عرضه‌کنندگان قارچ در آنجا اعتماد کند و با ساماندهی این مکان رونق را به بازار قارچ برگرداند چرا که این یکی از بزرگ‌ترین آسیب‌ها به تولیدکنندگانی است که اقتصاد مقاومتی را محقق کرده‌اند. بنابراین خواستاریم تا این مکان بازگشایی شود و با تفاهم‌های دوجانبه بتوانیم به تصمیمی مشترک دست پیدا کنیم نه اینکه یک شبه و بدون اطلاع قبلی محل کاسبی که با مجوز انجمن صنفی و شهرداری تهران ۲۰ سال فعال بود را تعطیل کنیم.

فهرست