طلای جهانی به مرز ۱۳۰۰ دلار نزدیک شد

  1. خانه
  2. اخبار
  3. اخبار ویژه
  4. طلای جهانی به مرز ۱۳۰۰ دلار نزدیک شد
طلای جهانی در معاملات روز دوشنبه تحت تاثیر ضعیف‌ شدن ارزش دلار و تقاضای سرمایه‌گذاران برای خرید این فلز ارزشمند به عنوان دارایی امن در برابر تنش‌های ژئوپلتیکی فزاینده، به بالاترین قیمت در پنج ماه اخیر صعود کرد.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۱۲۹۱ دلار رسید. در حالی که اوایل معاملات تا سطح ۱۲۹۵.۴۲ دلار صعود کرده بود. بهای معاملات این بازار هفته گذشته ۲.۵ درصد افزایش داشت که بزرگ‌ترین رشد هفتگی از ژوئن سال گذشته بود.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۱۲۹۳.۳۰ دلار رسید.

دلار در معاملات روز دوشنبه بازار آسیا به پایین‌ترین سطح پنج ماه اخیر در برابر ین سقوط کرد.

بر اساس گزارش رویترز، کره شمالی روز یکشنبه یک آزمایش موشکی ناموفق داشت که ریسک‌های ژئوپلتیکی را افزایش داد. تنش‌های منطقه‌ای در هفته‌های اخیر در پی اتخاذ موضع خصمانه از سوی دولت آمریکا علیه پیویانگ افزایش یافته است.

به گفته ادوارد مایر، تحلیلگر شرکت INTL FCStone، طلا احتمالا تا زمان ریاست جمهوری فرانسه قوی خواهد ماند، در حالی که تنش‌ها در کره شمالی هم بازارها را مضطرب نگه خواهد داشت.

خوش‌بینی سرمایه‌گذاران به طلا در آمد رسمی منعکس شده که نشان می‌دهد شمار قراردادهای خرید طلا در بازار معاملات آتی نیویورک برای دومین هفته متوالی افزایش یافته است.

همچنین ذخایر طلا در صندوق “اس پی دی آر گولد شیرز” که بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت حمایت طلا در جهان است، روز پنج‌شنبه بیش از شش تن افزایش داشت که بزرگ‌ترین افزایش یک روزه در یک ماه اخیر بود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۱۸.۵۹ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، به ۹۷۵.۸۰ دلار رسید و هر اونس پالادیوم با ۰.۲ درصد کاهش، در ۷۹۳.۴۰ دلار ایستاد.

فهرست