عقب‌نشینی طلا در بازار جهانی

  1. خانه
  2. اخبار
  3. اخبار ویژه
  4. عقب‌نشینی طلا در بازار جهانی

طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی در پی صعود ارزش دلار آمریکا که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را محدود کرد، با کاهش قیمت روبرو شد.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۱۲۶۴.۰۶ دلار رسید.

طلا هفته گذشته با بزرگترین کاهش هفتگی از هفته منتهی به ۱۰ مارس روبرو شد و هفته را با ۱.۲ درصد کاهش به پایان برد.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۲۶۵.۲۰ دلار رسید.

شاخص دلار آمریکا با ۰.۱ درصد افزایش، به ۹۹.۱۱۸ واحد رسید.

بر اساس گزارش رویترز، خبر موافقت کنگره با تصویب بسته هزینه ای که دولت فدرال را در سال مالی جاری تامین مالی خواهد کرد، از ارزش دلار حمایت کرد. توافق مذکور خطر تعطیلی دولت آمریکا را رفع کرد.

آمار کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا نشان داد مدیران مالی و صندوق‌های سرمایه گذاری قراردادهای خرید طلا در بازار کامکس نیویورک را هفته گذشته برای ششمین هفته متوالی افزایش دادند.

بانک‌های سرمایه گذاری با وجود رشد قابل توجه قیمت طلا در سه ماهه اول، به دلیل دورنمای افزایش نرخ‌های بهره آمریکا، نسبت به چشم انداز این فلز ارزشمند محتاط مانده‌اند. با این همه انتظار می‌رود تنش‌های ژئوپلیتیکی که تقاضا برای خرید طلا به عنوان دارایی امن را تقویت می‌کند، کاهش بیشتر قیمت طلا را محدود کند. دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در پی یک آزمایش موشکی ناموفق دیگر از سوی کره شمالی، با متحدان آسیایی خود تماس گرفت تا همکاری آنها برای تحت فشار قرار دادن پیونگ یانگ را تضمین کند.

در بازارهای سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۶ درصد کاهش یافت و به ۱۷.۱۱ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد کاهش، ۹۴۱.۱۳ دلار معامله شد و هر اونس پالادیوم با ۰.۲ درصد کاهش، در ۸۲۴.۲۹ دلار ایستاد.

فهرست