همایش توسعه همکاری‌های تجاری ایران و اتریش آغاز به کار کرد

  1. خانه
  2. اخبار
  3. اخبار ویژه
  4. همایش توسعه همکاری‌های تجاری ایران و اتریش آغاز به کار کرد
تهران- ایرنا – همایش توسعه همکاری‌های تجاری ایران و اتریش دقایقی پیش در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران آغاز به کار کرد

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، این نشست به بهانه حضور هیاتی اقتصادی از اتاق بازرگانی فرالبرگ اتریش در تهران، ترتیب داده شده است.
پس از این نشست، قرار است فعالان بخش‌ خصوصی دو کشور پیرامون همکاری‌های مشترک گفت ‌و ‌گو کنند.
سرپرستی این هیات تجاری 25 نفره را رییس اتاق بازرگانی ایالت فرالبرگ اتریش برعهده دارد.
جمعی از تجار و صاحبان صنایع این ایالت از بخش‌های ساختمان، پتروشیمی، نساجی، ماشین‌آلات، ملزومات پزشکی، برق، نرم‌افزار و سخت‌افزار، صنعت هتلداری و ورزشی در این هیات حضور دارند.
به گزارش ایرنا، ایران و اتریش دارای روابط گسترده و قابل توجه اقتصادی و تجاری هستند. تحریم های ایران حجم مناسبات میان دو کشور را کاهش داد. برابر آمارهای گمرک ایران، مبادلات ‏تجاری دو کشور از سال١٣٩٠ تا پایان ١٣٩٣ به دلیل این تحریم ها از ٨١٨ میلیون دلار به ٣١٢ میلیون ‏دلار کاهش پیدا کرد.
براساس این آمار از سال ١٣٩٠ تا چهار ماه منتهی به تیرماه 1394 حجم کل تجارت خارجی میان ‏ایران و اتریش، رقمی بالغ بر ٢ میلیارد و 258 میلیون دلار بوده که 98.2 درصد از آن مربوط به واردات ایران از اتریش ‏است. مهم ترین اقلام صادراتی ایران به اتریش شامل محصولات کشاورزی و مواد غذایی، غلات، میوه، سبزیجات، ‏داروهای گیاهی، فرش ‏دستباف، گلیم، قالیچه و… و مهم ترین اقلام وارداتی ایران از اتریش شامل ماشین آلات صنعتی، برقی و رایانه ای، لوازم خانگی، دستگاه های ‏گیرنده و فرستنده، ریل، وسایل و تجهیزات راه آهن، مواد شیمیایی، دارو و تجهیزات پزشکی و…. است.

فهرست