وزیر نیرو: انتقال آب خزر به سمنان در انتظار نظر سازمان محیط زیست است

  1. خانه
  2. اخبار
  3. اخبار ویژه
  4. وزیر نیرو: انتقال آب خزر به سمنان در انتظار نظر سازمان محیط زیست است

حمید چیت چیان روز سه شنبه در حاشیه آیین بهره برداری از طرح‌های بخش آب و برق استان سمنان در شهرک صنعتی گرمسار در گفت وگو با ایرنا افزود: هنوز زمانی برای انتقال آب دریای خزر به استان سمنان مشخص نشده است و منتظر نظر کارشناسی سازمان حفاظت محیط زیست هستیم.
وی خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اجرای چنین طرح هایی در کشور با موضوع انتقال آب میان حوضه ای ممانعت کردند که امیدواریم با مذاکره با نمایندگان مجلس و نظر کارشناسی سازمان حفاظت محیط زیست این طرح اجرایی شود.
وزیر نیرو درباره ادامه حضورش در این وزارتخانه در دولت دوازدهم هم گفت: دوره های مدیریتی همواره دوره محدودی است و همه باید تلاش کنیم در هرجایی که خدمت می کنیم، صرف نظر از آنکه کجا باشد، خدمت برای خدا و برای خشنودی بیشتر مردم و توسعه کشور باشد.
چیت چیان، با اشاره به طرح های آب و برق استان سمنان در شهرستان گرمسار نیز گفت: افزایش ظرفیت و تامین آب باکیفیت بهترین مزیت این طرح‌های آبرسانی به گرمسار است و افتتاح پست 63 کیلوولت در شهرک صنعتی گرمسار نیز علاوه بر تامین برق پایدار، امکان تامین برق برای صنایعی که در آینده در این منطقه قرار می گیرند را فراهم می کند.
وزیر نیرو، به مزیت نیروگاه های پراکنده و کوچک اشاره و خاطرنشان کرد: امروز 2 واحد از نیروگاه 25 مگاواتی در گرمسار به بهره برداری رسید که قرارگرفتن در نقطه مصرف، جلوگیری از تلفات در شبکه توزیع، امکان بازیافت حرارتی و امکان تحقق سرمایه‌گذاری‌های کوچک بخش خصوصی نیز از ویژگی‌های ایجاد این نوع نیروگاه‌هاست.
به گزارش ایرنا، امروز در سفر یک روزه وزیر نیرو به استان سمنان، چهار طرح در بخش آب و برق با هزینه اعتبار 64 میلیارد تومان در شهرک صنعتی گرمسار به بهره برداری رسید.
پست 63.20 کیلو ولت شهرستان گرمسار، گام اول و دوم مولد مقیاس کوچک هر یک به قدرت یک مگاوات در شهرک صنعتی گرمسار، طرح خط انتقال آب تصفیه خانه گرمسار تا ایوانکی ، خط انتقال خروجی تصفیه خانه آب گرمسار به این شهر و مجتمع آبرسانی به 6 روستای شهرستان سرخه از طرح های افتتاحی در وزیر نیرو به استان سمنان بود و بازدید از کارخانه آریا ترانسفو و نشست با استاندار سمنان، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران صنعت آب وبرق استان از دیگر برنامه های کاری سفر حمید چیت چیان وزیر نیرو به استان سمنان است.
71 درصد مشترکین برق استان سمنان با بیش از 308 هزار مشترک در بخش خانگی قرار دارند و 29 درصد انرژی برق در این استان در بخش صنعت، اداری و تجاری مصرف می‌شود، سال گذشته هشت هزار و 500 مشترک برق در بخش خانگی به مشترکان برق استان اضافه شد.
در استان سمنان حدود یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود و میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود 200 لیتر در شبانه روز و در استان سمنان 160 لیتر است.

فهرست