کاهش ناگهانی قیمت مرغ در بازار/ تولیدکنندگان در کسادی بازار ضرر کردند

  1. خانه
  2. اخبار
  3. اخبار ویژه
  4. کاهش ناگهانی قیمت مرغ در بازار/ تولیدکنندگان در کسادی بازار ضرر کردند

مهدی یوسف‌خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص تغییرات در بازار مرغ گوشتی اظهار کرد: مرغ در حال حاضر کاهش قیمت شدید داشته و مرغداران با ضرر بسیار بالایی مواجه شده‌اند. مرغ در این سه هفته اخیر با کاهش هزار تومانی به 6 هزار و 300تومان در خرده فروشی‌ها رسیده است.

وی افزود: این قیمت در واحدهای دیگر هم تغییرات داشته است. مرغ درب کشتارگاه 5 هزار و 700 تومان، در واحدهای صنفی 5 هزار و 850 تومان و در خرده فروشی ها 6 هزار و 300 تومان به فروش رسیده است.

یوسف خانی در رابطه با دلیل این افت قیمت خاطر نشان کرد: با شروع ماه مهر تقاضا بسیار افت کرد در حالی که عرضه بسیار بالا است. در این ماه مردم درگیر خرید وسائل مدرسه هستند و تقاضا برای محصولات دیگر کاهش پیدا می‌کند، از طرف دیگر پس از دهه اول محرم هم این بازار دچار رکود می‌شود.

وی با اشاره به قیمت جوجه یک‌روزه تصریح کرد: قیمت جوجه یک‌روزه هم کاهش داشته و قیمت آن برای جوجه فروشان، کارخانه‌های جوجه‌کشی و تولید کنندگان مرغ مادر بسیار خوب است و به مبلغ 1900 تومان به فروش می‌رسد اما مرغهایی که اکنون وارد بازار می‌شوند جوجه 2هزار و 500 تومانی هستند و این ضرر متوجه تولیدکنندگان مرغ گوشتی است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی افزود: مرغداران بالغ بر 500 تومان ضرر متحمل شده‌اند و مرغ برای آنها 4600 تومان تمام می‌شود در حالی که 4 هزارتومان به فروش می‌رسانند و این مسئله مرغداران را بسیار شکه کرده است.

یوسف خانی در پایان در خصوص بازار ماهی عنوان کرد: بازار ماهی تغییر خاصی نداشته است. در ماه آینده میزان مصرف ماهی افزایش خواهد یافت و فصل استفاده از ماهی فرا می‌رسد اما در حال حاضر تغییری در این بازار نداشته ایم.

فهرست