امسال 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات به فعالان بخش معدن پرداخت می شود

  1. خانه
  2. اخبار
  3. اخبار ویژه
  4. امسال 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات به فعالان بخش معدن پرداخت می شود

جعفر سرقینی روز دوشنبه در جریان بازدید از معادن و کارخانه های طلای تکاب در جنوب آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ثبت نام معدنکاران برای دریافت این تسهیلات آغاز شده است.
وی اظهار کرد: در طرح تشویقی دیگری با هدف رونق بخش معدن، تمام بدهی های ناشی از جرائم دیرکرد حقوق دولتی معادن تا پایان سال 95 بخشیده می شود.
وی گفت: بر اساس این طرح معدنکارانی که تا 6 ماه آینده اصل بدهی خود بابت حقوق دولتی فعالیت های معدنی را پرداخت کنند، مشمول بخشودگی جرایم دیرکرد می شوند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: سالانه 400 میلیون تن انواع مواد معدنی در کشور استخراج می شود و علاوه بر تامین نیاز صنایع داخلی، بیش از 6.6 میلیارد دلار صادرات مواد معدنی نیز صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه بیش از 6 هزار معدن فعال در کشور وجود دارد، اضافه کرد: سالانه بیش از 85 میلیون تن سنگ آهن و 70 میلیون تن مس در کشور تولید می شود.
وی گفت: علاوه بر این سالانه پنج تن طلا از معادن کشور در مناطق مختلف استخراج می شود که این میزان تا پایان برنامه ششم توسعه به 10 تن در سال افزایش می یابد.
معاون امور معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به فعالیت 2 معدن بزرگ طلا در تکاب گفت: 20 درصد طلای تولید شده در کشور از معادن طلای این شهرستان استخراج می شود.
سرقینی بیان کرد: تکاب با دارابودن 2 معدن بزرگ طلا و کارخانه های استحصال و فرآوری به عنوان قطب تولید طلا در کشور مطرح است.
به گزارش ایرنا، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیرصنعت، معدن و تجارت به همراه جمعی از مسئولان استانی و محلی از معدن و کارخانه طلای آقدره و کارخانه سنگبری روستای گنبد تکاب بازدید کرد.
وی در نشست های جداگانه با حضور فعالان معدنی و معدن کاران تکاب و اهالی روستای آقدره به بررسی مشکلات حوزه معدن و روستاهای همجوار معادن طلا پرداخت؛ تکاب با 78 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

فهرست