سهل‌آبادی در دیدار با رییس اتاق بازرگانی وین : اصفهان و وین می‌توانند در زمینه گردشگری و حمل‌ونقل همکاری نزدیکی داشته باشند

  1. خانه
  2. اخبار
  3. اخبار ویژه
  4. سهل‌آبادی در دیدار با رییس اتاق بازرگانی وین : اصفهان و وین می‌توانند در زمینه گردشگری و حمل‌ونقل همکاری نزدیکی داشته باشند
رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: اصفهان و  وین  می‌توانند در زمینه گردشگری و حمل‌ونقل همکاری نزدیکی داشته باشند.


‘سید  عبدالوهاب سهل‌آبادی در  نشست بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تجاری اصفهان و وین اتریش  با اشاره به اینکه پس از برجام بیش از 120 هیات سیاسی و خارجی به استان اصفهان سفرکرده‌اند، گفت: سفر این هیات تا به اصفهان دستاوردهای خوبی را در زمینه توسعه همکاری‌های اقتصادی و بازرگانی بین طرفین به وجود آورده است و امیدواریم سفر هیات تجاری وین نیز چنین دستاوردی را در پی داشته باشد.
وی  افزود: کشور ما مترقی‌ترین قوانین سرمایه‌گذاری خارجی رادار است و تا 100 درصد سهم مشارکت برای خارجی‌ها در نظر گرفته است.
وی از رییس اتاق وین و همراهان وی خواست پیام صلح و دوستی مردم ایران به‌ویژه فعالان اقتصادی استان اصفهان را به هم‌وطنان خود در اتریش ابلاغ کند.
سهل‌آبادی با اشاره به اینکه ایران امن‌ترین کشور دنیاست، افزود: همکاری مردم و دولت زمینه امنیت پایدار در ایران و حضور سرمایه‌گذاران خارجی و توسعه همکاری‌های اقتصادی با کشورهای جهان را فراهم کرده است.
رییس اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به فعالیت 8 هزار و 500 واحد تولیدی در استان اصفهان گفت:فولاد،پالایش نفت ،نساجی و مصالح ساختمانی ازجمله مهم‌ترین بخش‌های صنعتی استان است .
وی گردشگری را یک از زمینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری خارجی  برشمرد و گفت:با توجه به قانون موجود سرمایه‌گذاری خارجی ایران  زمینه جذب سرمایه‌گذاران اتریشی برای فعالیت در استان اصفهان فراهم است .

«والتر روک » رییس اتاق بازرگانی وین  با استقبال از توسعه روابط و همکاری این اتاق با اتاق بازرگانی اصفهان افزود: وین دارای شرایط و موقعیت‌های فراوانی برای سرمایه‌گذاری است.
وی  افزود:وین دارای موقعیت اقتصادی، جغرافیایی و سیستم حمل‌ونقل کارآمد و مناسبی است که شرایط خوبی را برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی در آن به وجود آورده است.
وی ادامه داد: وین تاکنون بالغ‌بر 930 میلیارد یورو جذب سرمایه‌گذاری خارجی داشته است و حدود 300 شرکت خارجی در آن فعال‌اند.
رییس اتاق بازرگانی وین پایه و اساس موفقیت وین در جذب سرمایه‌گذاران خارجی و نقش موثر در رشد ناخالص ملی را، سرمایه‌گذاری وین در تحقیق و توسعه بیان کرد و گفت:سرمایه‌گذاری در بخش زیرساخت‌ها به‌ویژه حمل‌ونقل و فناوری‌های جدید عامل موفقیت وین در جذب سرمایه‌گذاران خارجی بوده است .
وی افزود: سابقه همکاری ایران و اتریش به بیش از 150 سال می‌رسد و اتریش 103 سال پیش درایران سفارت تاسیس کرده است.

در ادامه این نشست هیات تجاری وین متشکل از 30 شرکت اتریشی در زمینه‌های مختلف ازجمله محیط‌زیست، فناوری‌های هوشمند، ورزش، گردشگری، غذا، بهداشت، ساختمان، نرم‌افزار، نفت و گاز، انرژی‌های تجدید پذیر و آب با اعضای اتاق بازرگانی اصفهان به مذاکره پرداختند.
گفتنی است حجم تجارت دوجانبه ایران و اتریش در پایان سال 2016 به 377 میلیون یورو افزایش یافت

فهرست