کیفیت خودروهای داخلی ناشی از کیفیت قطعات است

  1. خانه
  2. اخبار
  3. اخبار ویژه
  4. کیفیت خودروهای داخلی ناشی از کیفیت قطعات است
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اگر گاهی خریداران از کیفیت برخی خودروهای داخلی گله می‌کنند، عمدتا این موضوع به کیفیت قطعات بازمی‌گردد.


به گزارش ایسنا، محمدرضا نعمت‌زاده در مراسم انعقاد قرارداد و تفاهم‌نامه ۱۰ جانبه بین‌المللی طراحی و تولید پلت‌فرم خودرو در ایران  اظهار کرد: بنابراین در این زمینه قطعه‌سازان داخلی باید با مشارکت با شرکت‌های معتبر خارجی، سطح فناوری خود را ارتقا دهند.

وی با بیان اینکه صنعت خودرو یک صنعت جهانی و صادرات محور است و نباید تنها به یک بازار داخلی متکی بود، خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن برجام، موانع گذشته برطرف شده و باید از این فضا برای توسعه صادرات استفاده کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: نباید بگوییم برجام برای ما چه آورده است. ما در گذشته در محدودیت بودیم و برجام اوضاع را به شرایط عادی بازگردانده است و روابط با شرکت‌های خارجی مجددا آغاز شده است.

نعمت‌زاده ادامه داد: در این زمینه یکی از بانک‌های بزرگ جهانی که در زمینه پتروشیمی با آنها  همکاری می‌کردیم به من گفت که قبل از برجام سفیر آمریکا به این بانک گفته است که باید برای همکاری با آمریکا یا با ایران یکی را انتخاب کنید اما برجام این موانع را برطرف کرده و باید از فضای ایجاد شده حداکثر استفاده را کرد.

وی افزود: خوشحالیم که با گذشت کمتر از  یک سال و نیم پیشرفت‌های بسیاری در صنایع خودرو، صنایع هوایی، دریایی و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی نیز داشته‌ایم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: صنعت خودرو اگر می‌خواهد در سطح و کلاس جهانی قرار گیرد، باید در زمینه دستیابی به دانش طراحی به پلت فرم خودرو تمرکز کند که در این زمینه قرارداد امروز در همین زمینه منعقد شد.

فهرست