استیضاح وزیر صمت به بی ثباتی و بلاتکلیفی صنعت کشور منجر می‌شود

  1. خانه
  2. اخبار
  3. اخبار ویژه
  4. استیضاح وزیر صمت به بی ثباتی و بلاتکلیفی صنعت کشور منجر می‌شود

رئیس خانه صمت جوانان ایران می‌گوید با وجود آنکه بسیاری از انتقادات از وزارت صمت به حوزه خودرو باز می‌گردد اما نگاهی به عملکرد ثبت شده در ماه‌های گذشته نشان می‌دهد که کارهای مهم و مثبتی در این بخش ثبت شده است.

احسان پیری در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: نگاهی به عملکرد ماه‌های گذشته وزارت صمت به خوبی نشان می‌دهد که تحولاتی بنیادین در دستور کار قرار گرفته و البته برای مشخص شدن نتایج مثبت آن باید به وزیر صمت زمان داد. تجدید و تدوین ساختار وزارتخانه که برای مدت طولانی مغفول مانده بود، استفاده از توان کارشناسی و راهبرد کارشناسی محور و اصلاح شرایط در صنایع بزرگ، بخشی از اقدامات انجام شده در ماه‌های گذشته است.

وی با اشاره به سابقه وزارت صمت در سال‌های گذشته، تاکید کرد: ما در دولت دوم آقای روحانی شاهد آن بودیم که چند بار وزرای صمت با استیضاح یا برکناری مواجه شدند و نتیجه آن بی ثباتی در مدیریت این وزارتخانه مهم بود که اصلی‌ترین آسیب آن به بخش خصوصی و فعالان اقتصادی کشور وارد شد.

رئیس خانه صمت جوانان ایران با بیان اینکه با ثبات در اقتصاد کشور، اوضاع صنعت کشور نیز بهبود پیدا می‌کند، گفت: این که ما توقع داشته باشیم در تلاطم اقتصادی، یک وزارتخانه بدون مشکل به کار خود ادامه بدهد، به دور از واقعیت است اما باید به کارنامه فاطمی امین در ماه‌های گذشته نگاه کرد و تاکید داشت که استیضاح نه تنها کمکی به حل مشکلات نخواهد کرد که حتی خود به بی ثباتی و بلاتکلیفی صنعت کشور منجر می‌شود.

پیری با اشاره به انتقاداتی که از وضعیت حوزه خودرو می‌شود، توضیح داد: با وجود مشکلاتی که از سال‌ها قبل باقی مانده است، باید در نظر داشت که وزارت صمت در این دوره توانسته تصمیمات بسیار خوبی در این بخش بگیرد. نشانه نخست آن این است که دیگر خودروسازان بزرگ کشور، خودرو ناقص تولید نمی‌کنند و آمارها نشان از افزایش قابل توجه تولید دارد تا جایی که می‌توان امیدوار بود که تا پایان سال به تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو در سال برسیم.

وی افزود: در کنار آن وزارت صمت مقدمات واردات خودرو را نیز فراهم کرده که بهبود اوضاع بازار کمک خواهد کرد. تمام این مسائل نشان می دهند که اوضاع این بخش تحولات خوبی را تجربه کرده و البته می‌توان امیدوار بود که در آینده نزدیک نتایج مثبت در سایر بخش‌ها نیز خود را نشان دهند.

فهرست